Hlavní stránka Hardware Grafické karty MSI GeForce GTX 970 Gaming a nový Twin Frozr 5 v testu
MSI GeForce GTX 970 Gaming a nový Twin Frozr 5 v testu
autor: Adam Vágner , publikováno 24.9.2014
MSI GeForce GTX 970 Gaming a nový Twin Frozr 5 v testu

GeForce GTX 980 je sice skvělá, ale Nvidia si za to nechá také řádně zaplatit, takže o jejím nákupu uvažuje asi jen málokdo. Cena levnější GTX 970 je podstatně přívětivější. Co nabídne levnější highendový Maxwell s cenovkou hluboko pod deset tisíc? A co to udělá, když na takovou kartu přidáte novou generaci chlazení Twin Frozr od MSI?


V pátek jsme si představili referenční GeForce GTX 980, u níž se asi řadě lidí líbilo vše... kromě ceny. Dnes se podíváme na první z modelů GeForce GTX 970, které u nás můžete pořídit. A začneme pěkně zostra s GeForce GTX 970 Gaming od MSI.

MSI GeForce GTX 970 Gaming a nový Twin Frozr 5 v testu

Karta je už v základu od výrobce přetaktovaná. MSI u karet z řady Gaming uvádí vždy troje specifikace odpovídající třem profilům OC Mode, Gaming Mode a Silent mode. Standardně (bez Gaming App) už karta běží v režimu OC mode, další dva módy mají o něco nižší takty (a s tím související výkon ventilátoru).

  • OC Mode
    základní takt 1140 MHz, Boost Clock 1279 MHz
  • Gaming Mode
    základní takt 1114 MHz, Boost Clock 1253 MHz
  • Silent Mode
    základní takt 1051 MHz, Boost Clock 1178 MHz

MSI GeForce GTX 970 Gaming a nový Twin Frozr 5 v testu

Karta má pro sérii Gaming už typický obal s črným pozadím a stříbrným drakem. Na zadní straně výrobce upozorňuje na nové technologie, o nich o kousek dále.

MSI GeForce GTX 970 Gaming a nový Twin Frozr 5 v testuMSI GeForce GTX 970 Gaming a nový Twin Frozr 5 v testuMSI GeForce GTX 970 Gaming a nový Twin Frozr 5 v testu

V příslušenství najdete jen médium s ovladači, rychlou instalační příručku, napájecí redukci ze šestipinu na osmipin a redukci z DVI-I na analogový D-sub (ale ani tu už u spousty karet nenajdete)

MSI GeForce GTX 970 Gaming a nový Twin Frozr 5 v testu 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
71 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 31.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.