Hlavní stránka Hardware Grafické karty Asus a Gigabyte GeForce 9800 GTX v testu SLI a Tri SLI
Asus a Gigabyte GeForce 9800 GTX v testu SLI a Tri SLI
autor: Z. Obermaier , publikováno 7.4.2008
Asus a Gigabyte GeForce 9800 GTX v testu SLI a Tri SLI

Minulý týden uvedla NVIDIA vcelku kontroverzní GeForce 9800 GTX. V téměř všech testech napříč internetem karta dopadla solidně. Nad jejím smyslem a případným matením zákazníků svým názvem se ale pozastavil téměř každý server. Zapomeňme tedy pro tuto chvíli, že jde pouze o přetaktovanou GeForce 8800 GTS 512, a ponořme se pro mnohé do světa fantazie - do testu dvojice a trojice těchto karet.


Asus a Gigabyte GeForce 9800 GTX v testu SLI a Tri SLI

Dnešní test bude svou délkou celkem krátký, o to více zabralo času jej pro vás vytvořit. Srovnávat totiž budeme s osmi SLI konfiguracemi. Starší konfigurace jsem již naměřené měl, pro tento test jsem ale musel dodělat test SLI z GeForce 8800 GTX a GeForce 8800 Ultra. Z výsledků tedy získáme obrázek výkonu všech dnes dostupných SLI řešení, která jsou na trhu. Pro zajímavost jsem také zkusil SLI s novými GeForce 9800 GTX na čipsetech nForce 680i SLI a nForce 790i Ultra SLI. Rozdíl jsem ale měřil pouze se dvojicí karet, systémy s Tri-SLI považuji v praxi za skutečnou raritu. Se dvojicí karet ve SLI se ale dnes již setkáváme celkem běžně a lidé si toto zapojení v poslední době celkem oblíbili.

V prvním testu GeForce 9800 GTX jsem neměl úplně prodejní verzi karty, a chybělo tedy porovnání referenčního chladiče. Na ten se také v dnešním testu krátce podíváme, ale hlavně si prohlédneme balení dvou běžně prodejních verzí karet na našem trhu. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
335 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 139.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.