Hlavní stránka Hardware Disky /CD /DVD /BR QNAP HS-251+: NAS do obýváku, výkonný a pasivně chlazený
QNAP HS-251+: NAS do obýváku, výkonný a pasivně chlazený
autor: Tomáš Luňák , publikováno 13.9.2016
QNAP HS-251+: NAS do obýváku, výkonný a pasivně chlazený

NAS HS-251+ je elegantní designové zařízení, které svým vzhledem neurazí v žádném obývacím pokoji a svým výkonem uspokojí nejednoho nadšence. O výkon dostatečný i na virtualizaci a sledování filmů ve vysokém rozlišení se stará čtyřjádrový Celeron se základním taktem 2,0 GHz, jemuž asistují 2 GB operační paměti.


NAS HS-251+ je určený pro dvojici pevných disků a podporuje hot-swap a RAID. Právě pro použití v obýváku je podstatné, že je zařízení navržené tak, aby bylo chlazené pasivně, aby vás chlazení nerušilo při sledování vašich oblíbených filmů.

Balení

Zařízení obdržíte v kartonové krabici, která je opatřena nálepkou zobrazující design zařízení a základní hardwarovou specifikaci. Dále jsou na ní uvedené základní přednosti, které toto zařízení má.

QNAP HS-251+: NAS do obýváku, výkonný a pasivně chlazenýQNAP HS-251+: NAS do obýváku, výkonný a pasivně chlazený

Součástí balení je adaptér, dva síťové kabely kategorie 5e a dálkový ovladač včetně baterie.

Dodávaný dálkový ovladač je typ RM-IR002, který neohromí ani svým designem ,ani ergonomií. Ovladač beru jako něco co jsem dostal „zdarma“ k zařízení, ale samostatně bych si ho zcela jistě nekoupil. Jeho cena na stránkách výrobce je okolo 29 dolarů a ovládání zařízení s ním není zrovna uživatelsky přívětivé.

QNAP HS-251+: NAS do obýváku, výkonný a pasivně chlazený

ovladač RM-IR002

Proč se mi nelíbí? Některé modely od společnosti QNAP dostávají lepší dálkový ovladač RM-IR003, který je elegantní a má logicky uspořádaná tlačítka, pomocí kterých se NAS velmi příjemně ovládá. Bohužel není kompatibilní se všemi produkty QNAP a tak s RM-IR003 není možné tento NAS ovládat.

QNAP HS-251+: NAS do obýváku, výkonný a pasivně chlazený

Ovladač RM-IR003

Součástí balení nejsou pevné disky, které je nutné dokoupit zvlášť. U podobného produktu je to celkem logické, protože si každý uživatel může zvolit výrobce, kapacitu a rychlost disků, které mu vyhovují. Zmiňuji to jen pro jistotu, protože je nutné na to myslet už při stanovení rozpočtu na pořízení NAS. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
21 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 8.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.