TP-Link uvádí nové powerline adaptéry TL-PA7017P a TL WPA7517 KIT
autor: Mirek Kočí , publikováno 22.3.2021

TP-Link doplňuje svoje portfolio zcela novými powerline adaptéry. Konkrétně se jedná o model TL-PA7017P a o sadu TL WPA7517 KIT. Oba typy zařízení dokážou rozšířit dosah bezdrátové Wi-Fi sítě i do odlehlých koutů domácnosti.

První představený kousek TL-PA7017P nabízí kompatibilitu se standardem HomePlug AV2 a díky tomu umí dosáhnout rychlosti datového přenosu až do 1 000 Mb/s. To bez problému dostačuje veškerým běžným aktivitám na internetu a zajistí většinu potřeb i v domácí síti. Adaptér je průchozí, což znamená, že disponuje zásuvkou, a o místo pro zapojení dalších elektrických zařízení tak nepřijdete.

Jeho základní funkcí je prodloužit kabelový Ethernet a dostat jej na místo, kde chybí. Jednoduše na straně routeru se do adaptéru zapojí LAN kabel a na požadovaném místě se vsune druhý adaptér do zásuvky, kde nabídne gigabitový port pro další síťové zařízení. Zapojit do něj můžete veškerá další zařízení, která chcete připojit k internetu nebo domácí síti.

Sada TL-WPA7517 KIT pak obsahuje rovnou dva adaptéry, které vyhovují standardu HomePlug AV2, a přinášejí tak možnost přenosu dat do rychlosti až 1 000 Mb/s, a to na vzdálenost až 300 metrů. Pomocí gigabitového ethernetového portu připojíte koncová zařízení typu herních konzolí, smart TV nebo NAS zařízení napevno přes kabel.

TP-Link uvádí nové powerline adaptéry TL-PA7017P a TL WPA7517 KIT

Koncový adaptér je vybaven vysílačem Wi-Fi 5 (standardu 802.11ac), díky kterému získáte dvoupásmové připojení standardu AC750 s rychlostí až 433 Mb/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a až 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz.

Výhodou je i automatická synchronizace Wi-Fi, což znamená, že pro rozšíření své Wi-Fi sítě do odlehlejších koutů domácnosti jen zkopírujete nastavení Wi-Fi sítě routeru a powerline adaptér potom funguje jako opakovač se shodným SSID i heslem sítě.

TL-PA7017P zakoupíte zhruba za 900 krun, zatímco sada TL-WPA7517 KIT vás vyjde na přibližně dvojnásobek.Tagy: L WPA7517 KIT  TL-PA7017P  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.