ADATA připravuje karty SD Express, nabídnou rychlosti jako externí SSD
autor: Mirek Kočí , publikováno 20.1.2021

Sdružení SD Association (SDA) vydalo standard SD7.0, který do SD karet přináší rozhraní PCIe a NVMe, což výrazně zrychlí čtení i zápis. Tyto nové karty budou známy pod názvem SD Express. Společnost ADATA uvede svou novou paměťovou kartu na trh do druhého čtvrtletí 2021.

V minulosti byla rychlost SD karty omezena rozhraním UHS-II s maximální rychlostí sběrnice 312 MB/s, což daleko zaostává za SSD a omezuje jejich použitelnost pro některé úkoly. Aby bylo možné využít úplný potenciál SD karet, vydalo SDA specifikaci SD7.0, která mimo jiných vylepšení zahrnuje použití dalších pinů, aby bylo možné využít rozhraní PCIe a NVMe a přináší rychlosti až 1 000 MB/s. Díky tomu se SD Express karty dostanou na úroveň externích SSD. Využití PCIe Gen3x1 zajistí rychlost čtení/zápisu až 825/410 MB/s.

ADATA připravuje karty SD Express, nabídnou rychlosti jako externí SSD

Protože současní autoři široce využívají SD karty, bude pro většinu z nich přechod na karty SD Express bezproblémový. Nejenže jsou karty SD Express stejně velké jako starší SD karty, ale jsou také zpětně kompatibilní s UHS-I, aby je bylo možné nadále používat ve fotoaparátech a dalších zařízeních. Nicméně díky doplnění SD7.0 budou uživatelé moci  kopírovat svůj obsah ve vysokém rozlišení do PC mnohem rychleji.Tagy: ADATA  SD Express  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
21.1.2021 06:46:00   185.51.241.xxx 20
A za pár let se budou prodávat paměťovky s chladičem

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.