QNAP QHora-301W: router SD-WAN nové generace se dvěma porty 10GbE a Wi-Fi 6
autor: Mirek Kočí , publikováno 9.11.2020

Společnost QNAP představila QHora-301W, což je router SD-WAN (Software-Defined Wide Area Network) s Wi-Fi 6 a dvěma porty 10GbE, který poskytuje nejen vzdálenou síť VPN pro větší počet pracovišť a kompletní konektivitu, ale také topologii QuWAN Cloud Orchestrator a vylepšené funkce zabezpečení.

Zařízení obsahuje čtyřjádrový procesor s 1 GB operační paměti a díky Wi-Fi 6 (802.11ax), osmi anténám a MU-MIMO QHora-301W má nabízet přenosovou rychlost až 3 600 Mb/s. Se dvěma porty 10GbE a čtyřmi gigabitovými porty poskytuje také flexibilní konfigurace WAN/LAN pro optimalizované nasazení v síti, dosažení vysokorychlostní LAN, přenos souborů mezi pracovišti a automatickou síť VPN mezi různými pracovišti.

Router dále umožňuje propojenou topologii sítě VPN přes QuWAN (technologie SD-WAN od společnosti QNAP) a tak zvyšuje zabezpečení přístupu mezi podnikovou sítí VPN a připojením edge pro práci na dálku. S podnikovým VAP (Virtuální AP) mohou pracovníci IT konfigurovat až šest exkluzivních skupin SSID pro různá oddělení nebo aplikační služby. Další funkce (včetně bran firewall, přesměrování portů a řízení přístupu) mohou filtrovat a blokovat nedůvěryhodná připojení a pokusy o přihlášení. SD-WAN také poskytuje šifrování IPsec VPN, Deep Packet Inspection a L7 Firewall, aby byla zajištěna bezpečnost síťového přenosu VPN.

Router QNAP QHora-301W bude brzy k dispozici. Více informací  ovšem už výrobce nenabídl.

QNAP QHora-301W: router SD-WAN nové generace se dvěma porty 10GbE a Wi-Fi 6Tagy: QNAP  QHora-301W  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.