Huawei kvůli americkým sankcím končí s výrobou čipů Kirin
autor: Mirek Kočí , publikováno 9.8.2020

Čínské technologická společnost Huawei kvůli americkým sankcím příští měsíc zastaví produkci svých vlastních čipů Kirin. Uvedl to šéf spotřebitelské divize Huawei Richard Yu.

Huawei je pod dlouhodobým tlakem americké administrativy, kvůli čemuž už před rokem přišel o přístup ke službám a aplikacím společnosti Google. V průběhu září přijde i o přístup k hardwaru, konkrétně ke svým čipům Kirin.

Yu na konferenci China Info 100 uvedl, že Huawei zastaví výrobu procesorů Kirin 15. září. Ty pro něj totiž zhotovují dodavatelé (hlavně TSMC), kteří využívají americké technologie. „Je to pro nás velmi velká ztráta,“ prohlásil Yu.

Huawei kvůli americkým sankcím končí s výrobou čipů Kirin

 

Vysoce postavený zaměstnanec Huaweie zároveň zmínil, že telefony řady Mate 40 budou posledními s čipy Kirin. Jaké procesory se objeví v dalších telefonech značky, je prozatím nejasné. Už dříve ale unikly na veřejnost informace o tom, že Huawei je v námluvách se společností MediaTek.

Šéf Huaweie se na konferenci dotkl i otázky operačního systému, když uvedl, že počítače, tablety a ano, dokonce i mobilní telefony, budou v budoucnu založeny spíše na systému Harmony než na Androidu. Je tak možné, že se už příští rok dočkáme příchodu prvního smartphonu Huawei s vlastním systémem.

 

 Tagy: Huawei  Kirin  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.