Nokia prodlužuje záruku na telefony o 60 dní, kvůli pandemii COVID-19
autor: Mirek Kočí , publikováno 21.4.2020

Společnost HMD Global dnes v Česku a na Slovensku uvolnila operační systém Android 10 pro low-endové Nokie 4.2 a 3.2. Ty se tak připojují k již aktualizovaným telefonům jako je například Nokia 7 plus, Nokia 6.1 nebo Nokia 9 PureView. Firma zároveň přichází s pomocí uživatelům, kterým se během pandemie koronaviru těsně před skončením záruky porouchaly telefony a ti se je tak nemají kde nechat opravit.

Nokie 4.2 a 3.2 byly na trh uvedeny s příslibem pravidelných bezpečnostních aktualizací po dobu tří let a hlavních aktualizací systému po dobu dvou let, a jak výrobce uvedl, tak se i děje a oba smartphony se nyní mohou těšit z nejnovějšího Androidu 10. Ten přináší několik novinek, jako třeba systémový Tmavý režim (Dark Mode) nebo funkce Smart Reply a Family Link. První dokáže v rámci notifikací nabízet možné odpovědi, druhá pak je určena hlavně pro rodiče, kteří chtějí mít mobil svých dětí pod naprostou kontrolou.

Nokia prodlužuje záruku na telefony o 60 dní, kvůli pandemii COVID-19

Další důležitou novinkou je, že společnost HMD Global kvůli celosvětové nemoci COVID-19 prodlouží záruční lhůtu o 60 dní všem telefonům Nokia, kterým záruční lhůta vypršela či vyprší v období od 15. března do 15. května. Všichni zákazníci, kterých se toto rozhodnutí týká, tak stále mohou reklamovat svůj telefon skrz online formulář zde a telefon jim bude opraven v rámci reklamačního řízení.

Zdroj: HMD GlobalTagy: Nokia  HMD Global  telefon  Nokia 4.2  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.