Western Digital vyvinul velmi rychlé paměti pro smartphony
autor: Mirek Kočí , publikováno 23.2.2020

Společnost Western Digital představila novou paměť typu UFS (Universal Flash Storage) pro mobilní zařízení, která podporuje standardy JEDEC a UFS 3.1 a přináší funkci Write Booster. WD je tak mezi prvními v odvětví, kdo poskytne komerční úložiště optimalizované pro aplikace a možnosti standardu UFS 3.1 5G.

Paměťové flash čipy Western Digital iNAND MC EU521 by měly umožnit výrobcům a vývojářům mobilních zřízení využít plně výhod širokopásmového rozraní UFS 3.1 (4/2) a také technologii SLC (single-level cell) NAND při načítání do mezipaměti. Rychlost sekvenčního zápisu u nových čipů dosahuje až 800 MB/s. Stahování souborů ve formátu 4K a 8K, přesouvání velkých souborů z cloudových úložišť nebo hraní nejnáročnějších her tak nebude představovat žádný problém. Paměťové moduly iNAND EU521 budou dostupné od března tohoto roku v kapacitách 128 GB a 256 GB.

„Chytré telefony nyní vyžadují vyšší výkon a vyšší ukládací kapacity. Stávají se z nich čím dál častěji primární zařízení pro veškeré aktivity od streamování videa, přehrávání hudby, hraní her a fotografování až po bezhotovostní platby nebo využívání mapových aplikací,“ řekl Huibert Verhoeven, viceprezident a generální manažer společnosti Western Digital pro segment Automotive, Mobile a Emerging business, a dodal: „Načítání do mezipaměti pomocí SLC a funkce Write Booster u pamětí iNAND EU521 představují několik klíčových výkonnostních vylepšení, které ve spojení s 5G sítí poskytnou například rychlejší streamování filmů, tak rychlé, jako nikdy před tím.“

Western Digital vyvinul velmi rychlé paměti pro smartphonyTagy: Western Digital  JEDEC  UFS 3.1  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.