Microsoft opravuje Windows 7 i po skončení oficiální podpory
autor: Mirek Kočí , publikováno 11.2.2020

Před necelým měsícem skončila definitivně i takzvaná rozšířená podpora pro operační systém Windows 7. Pro „sedmičky“ tedy už více neměly být dostupné aktualizace softwaru ze služby Windows Update, které pomáhají chránit počítač. Americký softwarový gigant ale přeci jen jeden update ještě překvapivě vydal.

Důvodem není pochopitelně to, že by si celou věc rozmyslel a podporu pro Windows 7 prodloužil. K vydání aktualizace jej donutila jeho vlastní chyba, které se dopustil v rámci posledního balíku záplat pro Windows 7. Na mnohých počítačích po nainstalování updatů docházelo k zčernání obrazovky. Místo pozadí se ukazovala jen černá barva, což vypadalo podobně, jako kdyby systém není aktivovaný.

Poslední hotfix pro „sedmičky“ tak má označení Windows 7 KB4539601 a pokud na váš počítač ještě nedorazil, stane se tak jistě v nejbližších hodinách. Připomeňme, že technická podpora systému oficiálně skončila již 13. ledna 2015 a podpora Windows 7 RTM bez aktualizací Service Pack dokonce 9. dubna 2013. 14. ledna pak byla ukončena i takzvaná rozšířená podpora pro Windows 7 se Service Packem 1.

 Microsoft opravuje Windows 7 i po skončení oficiální podpory

ZdrojTagy: Windows 7  Microsoft  update  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
11.2.2020 16:25:58   90.182.112.xxx 50
s instalaci tedle opravy bych par dni pockal, par lidem zpusobuje mnohem horsi veci nez ktere opravuje :-)

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.