BenQ SW321C PhotoVue: 4K rozlišení, 99% pokrytí AdobeRGB a bohatá konektivita
autor: Mirek Kočí , publikováno 30.1.2020

Společnost BenQ uvádí na trh 32palcový profesionální monitor SW321C. Určený je zejména fotografům, kterým nabídne 4K rozlišení a také špičkové technologie Paper Color Sync a AQCOLOR.

Novinka přináší rozlišení 3 840 × 2 160 pixelů, jas 250 cd/m2, kontrastní poměr 1000 : 1 a podporu formátů HDR10 a HLG. K zobrazení využívá speciální 10bitový IPS panel redukující odrazy světla s podporou funkce Paper Color Sync. Výrobce tvrdí, že uživatelé se díky tomu mohou těšit na takřka totožný obraz, jako při tisku na papír.

Vlajková loď společnosti BenQ pro práci s fotografií disponuje také technologií AQCOLOR zaručující přesnost barev, resp. garantuje jejich individuální kalibraci. Panel SW321C pokrývá 99 % barevného prostoru Adobe RGB, 95 % DCI-P3 / Display P3 a 100 % sRGB. Kvalitní reprodukce barev je dále podpořena využitím 16bitové 3D LUT tabulky a hodnotou Delta E menší než 2. Použitá technologie BenQ uniformity pak zajišťuje konzistentní zobrazení v celé ploše. Barevný výkon monitoru také dokládá prestižní certifikace společností CalMAN a Pantone.

K dispozici je také speciální režim BenQ GamutDuo, umožňující zobrazit stejný obrázek ve dvou barevných prostorech nebo Black & White mód. Každý z těchto a dalších režimů je snadno dostupný prostřednictvím ovladače Hotkey Puck G2. Podobně jako další modely produktové řady PhotoVue klade BenQ SW321C vysoký důraz i na ergonomii v podobě flexibilního stojanu a odnímatelné stínící clony.

BenQ SW321C PhotoVue: 4K rozlišení, 99% pokrytí AdobeRGB a bohatá konektivita

Bohatou konektivitu reprezentují dva HDMI porty (v2.0), DisplayPort (v1.4), čtečka karet a USB hub se třemi USB 3.1 konektory. Vysokorychlostní přenos dat a audio/video obsahu skrze jediný kabel, spolu s napájením, zajišťuje nejnovější rozhraní USB-C.

BenQ SW321C PhotoVue bude lokálně k dispozici v průběhu března za doporučenou cenu 46 990 Kč s DPH.

 Tagy: BenQ  SW321C  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.