Western Digital ukázal externí SSD s kapacitou 8 TB a rozhraním SuperSpeed USB 20 Gbps
autor: Mirek Kočí , publikováno 7.1.2020

Společnost Western Digital na veletrhu CES představila produkty reprezentované širokou nabídkou řešení pro ukládání dat, včetně jedinečného prototypu - ve svém odvětví prvního externího SSD s kapacitou 8 TB a rozhraním SuperSpeed USB 20 Gbps. Firma zároveň také představila 1TB flash disk SanDisk Ultra Dual Drive Luxe USB Type-C určený pro chytré telefony a notebooky.

Při vývoji nového SSD s rozhraním SuperSpeed USB 20 Gbps se výrobce dle svých slov nechal inspirovat potřebou uživatelů mít na cestách k dispozici datové úložiště s vysokým výkonem v kompaktním provedení. O ceně a konkrétních specifikacích včetně rozměrů disku a přenosových rychlostí však zástupci Western Digital na veletrhu nehovořili. Předprodukční vzorek je tak především ukázkou toho, co WD dokáže technologicky vyrobit.

Další z novinek, kterou se Western Digital v Las Vegas prezentoval, je flash disk SanDisk Ultra Dual Drive Luxe USB Type-C. Jedná se o nevelké úložiště s celokovovým pouzdrem a otočným kloubem, který brání zanesení USB-C konektoru a zároveň jej i chrání před poškozením. Disk mimo to nabízí i USB-A konektor, což usnadňuje jeho připojení ke starším počítačům nebo notebookům a na své vrchní části má otvor, který ho umožňuje zavěsit na klíče, klíčenku či přidělat k peněžence.

SanDisk Ultra Dual Drive Luxe USB Type-C se bude nabízet v kapacitách 32 GB, 64 GB, 128 GB, 256 GB, 512 GB a 1 TB. Sekvenční čtení u všech paměťových variant dosahuje hodnoty 150 MB/s.

Western Digital ukázal externí SSD s kapacitou 8 TB a rozhraním SuperSpeed USB 20 GbpsTagy: Western Digital  WD  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
8.1.2020 17:02:45   94.242.92.xxx 00
takže Western Digital prezentoval výrobky SanDisk. Kde je třeba v tomto nadpisu CES 2020: SanDisk Unveils New 8TB SSD Prototype and 1TB USB-C/USB-A Dual Drive Luxe zmínka o WD?

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.