Asus ROG Swift 360Hz je první monitor s obnovovací frekvencí 360 Hz a podporou G-Sync na světě
autor: Mirek Kočí , publikováno 6.1.2020

Ve světě soutěžního hraní mohou o úspěchu rozhodovat pouhé milisekundy. Společnosti Nvidia a Asus proto oznámily nový monitor s podporou G-SYNC a 360Hz obnovovací frekvencí. Jde o doposud nejrychlejší obrazovku pro esport a soutěžní hraní.

Společnosti Nvidia a Asus předvedou na letošním veletrhu CES (Consumer Electronics Show) konaném v Las Vegas tento týden první 360Hz G-SYNC monitor na světě s označením ROG Swift 360. Samotný monitor má úhlopříčku 24,5 palců a maximální rozlišení Full HD, což nejsou vůlbec zajímavé specifikace. Je tak vidět, že společnost Asus vše podřídila maximální obnovovací frekvenci.

Kvalitu panelu ROG Swift 360 si společnost Nvidia údajně ověřila v celkem 300 testech kvality, než monitoru udělila potřebnou certifikaci a zároveň slibuje hraní bez rušivého tearingu, záškubů, problikávání nebo artefaktů v obraze díky technologii G-SYNC VRR. Bez zajímavosti není ani informace, že snímky na novém panelu jsou zobrazovány jednou za 2,8 milisekundy, tedy až šestkrát častěji než na běžných herních monitorech nebo televizích.

V souvislosti s představením nového monitoru se Nvidia podělila také o zajímavé statistiky pojednávající o rychlé expanzi: více než 60 % majitelů GeForce po celém světě se věnuje soutěžnímu hraní každý měsíc, součet odměn na turnajích v roce 2019 dosáhl 211 milionů amerických dolarů, což je 29% nárůst oproti roku předešlému a také sledovanost těchto turnajů zaznamenala strmý nárůst – přes 450 milionů diváků sledovalo během loňska soutěžní turnaje živě.

 Tagy: Asus  ROG Swift 360  Nvidia  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.