Tohle Samsung neuhlídal. Skládací véčko Galaxy Fold 2 na prvních snímcích
autor: Mirek Kočí , publikováno 19.12.2019

Už dříve jsme se dozvěděli, že společnost Samsung pracuje na nástupci skládacího Galaxy Fold, který před několika dny dokonce vstoupil i na český trh. Nový telefon se však bude ohýbat jinak, než současný model. Skládací konstrukce u novinky poslouží zejména k redukci rozměrů při přenášení a zároveň také k ochraně displeje.

Véčko od jihokorejského výrobce se bude skládat ze dvou stejných částí, tudíž v otevřeném stavu bude vypadat jako většina smartphonů dnešní doby. Displej bude typu Infinity-O s vycentrovaným výřezem pro selfie kamerku, což jsme mohli vidět už v modelu Note 10. Dotykový panel by v otevřeném stavu mohl mít velikost 6,7 až 6,9 palce. Rozlišení bude Full HD+.

Na vnější straně zařízení se bude nacházet nevelký OLED panel, na kterém se budou zobrazovat důležité informace včetně notifikací, a najdeme zde i duální fotoaparát. Hlavní snímač by měl být 108Mpx a identický, jako u top modelu S11. Smartphone bude mít také dvě baterie: u jedné se kapacita odhaduje na 900 mAh, druhá by mohla mít dorazit s hodnotou 2 000 mAh.

Tohle Samsung neuhlídal. Skládací véčko Galaxy Fold 2 na prvních snímcích Tohle Samsung neuhlídal. Skládací véčko Galaxy Fold 2 na prvních snímcích

Pro nabíjení Galaxy Fold 2 poslouží konektor USB-C, případně bude energii možné doplnit bezdrátově. Počítat máme i s technologií NFC pro bezkontaktní platby a operačním systémem Android 10 s prostředím One UI 2.0.

Zatímco první generace skládacího telefonu od Samsungu se prodává za necelých 55 tisíc korun, Galaxy Fold 2 by měl být mnohem levnější. Předpokládáme cenu kolem 35 tisíc korun.

Tohle Samsung neuhlídal. Skládací véčko Galaxy Fold 2 na prvních snímcíchTagy: Galaxy Fold 2  Samsung  Galaxy Fold  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.