Skládací véčko od Samsungu bude mít výbavu jako Galaxy S11
autor: Mirek Kočí , publikováno 7.12.2019

Je veřejným tajemstvím, že společnost Samsung pracuje na vývoji svého dalšího chytrého telefonu s ohebným displejem. Nový model se však vydá zcela jinou cestou, než současný Galaxy Fold. Vsadí totiž na véčkový design, podobně jako Motorola Razr.

Zatímco Galaxy Fold nebo konkurenční Huawei Mate X se snaží spojit to nejlepší ze světa chytrých telefonů a tabletů, zamýšlená novinka Samsungu bude plnokrevným mobilem. Skládací konstrukce u novinky poslouží zejména k redukci rozměrů při přenášení a zároveň také k ochraně displeje. Dotykový panel zde bude pouze jeden a složením se celý schová, během přenášení tedy nehrozí v žádném případě jeho poničení.

Nový Samsung přitom nemá zaujmout jen designem, pozornost má vzbuzovat i svou výbornou výbavou. Jak píše server PhoneArena, skládací telefon by mohl dostat stejný nebo podobný hardware jako chystaný top model Galaxy S11. Mohl by tedy přinést hlavní fotoaparát s rozlišením 108 megapixelů a stejně tak je pravděpodobné nasazení procesoru Snapdragon 865 a 8 GB nebo dokonce 12 GB operační paměti. To nejlepší na tom všem je, že za tento telefon by uživatelé měli zaplatit „pouze“ něco kolem tisíce dolarů (v Evropě eur).  Nový skládací Samsung by tak nemusel být dražší než iPhone 11 Pro Max, který lze pořídit za 43 790 Kč.

Oficiálního představení skládacího véčka od Samsungu se dočkáme už v polovině února, společně s modelovou řadou Galaxy S11.

ZdrojTagy: Samsung  Galaxy Fold  Galaxy S11  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.