Google výrazně zvyšuje odměny za nalezení chyb v Androidu
autor: Mirek Kočí , publikováno 23.11.2019

Americký technologický gigant chce ještě víc motivovat komunitu, aby mu pomohla odstraňovat chyby, které jeho vývojáři přehlédli v operačním systému Android. Nově tak došlo k citelnému navýšení odměn, což má hackery ještě více podpořit v jejich úsilí.

Program Googlu pro lovce chyb je dobře známý. Různí bezpečnostní experti a hackeři si za nalezení zranitelnosti mohou přijít na odměny v řádech statisíců dolarů, v závislosti na závažnosti chyby.

Nová nejvyšší odměna je v programu Googlu nově stanovena na 1,5 milionu dolarů. Základem této odměny je rovný milion dolarů za vzdálené prolomení ochrany bezpečnostního čipu Titan M na nových telefonech Pixel 4. Dalších 500 tisíc dolarů pak společnost navíc vyplatí tomu, komu se prolomení speciálního hardwaru podaří na vývojářském sestavení Androidu. Nezanedbatelnou částku získá každý, kdo vzdáleně plně ovládne mobilní telefon, tedy bude ho moci resetovat, odesílat z něj soubory, dokumenty a tak podobně.

Google za několik let fungování „bug bounty“ programu vyplatil testerům astronomické částky. Jen za poslední rok společnost odevzdala hackerům více než 1,5 milionu dolarů.

Google výrazně zvyšuje odměny za nalezení chyb v Androidu

ZdrojTagy: Google  Android  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.