BenQ uvádí do prodeje nový herní monitor EX2780Q
autor: Mirek Kočí , publikováno 6.11.2019

Model EX2780Q je nejnovějším počinem společnosti BenQ v oblasti herních monitorů. Určen je pro profesionální hráče a soutěžní hraní, zejména akčních FPS (first-person shooter) her.

Displej úhlopříčky 27 palce má frekvenci 144 Hz, rozlišení 2 560 × 1 440 pixelů, dobu odezvy grey to grey 5 ms a statický kontrastní poměr 1000:1. Použitý panel pokrývá 95 % prostoru DCI-P3 a barevný výkon podtrhuje technologie HDRi, zdokonalující obraz inteligentním řízením ostrosti, jasu a kontrastu. Integrován byl také sensor automaticky ovládající jas obrazovky pro zobrazení všech detailů v každém okamžiku.

Moderní design monitoru je doplněn o metalicky hnědou základnu a mřížku ukrývající reproduktory. Sofistikovaný design dále umocňuje bezrámečkové provedení s ovládáním po pravé ruce na zadní straně panelu, využívající také joystick pro snadnější orientaci v OSD nastavení. Rychlou úpravu hlasitosti má možnost uživatel provést prostřednictvím kolečka na spodní hraně obrazovky.

BenQ uvádí do prodeje nový herní monitor EX2780Q

Monitor v sobě ukrývá sestavu reproduktorů 2.1, tedy dva klasické 2W reproduktory a jeden 5W subwoofer. Zároveň lze měnit ekvalizér v pěti přednastavených scénářích pro Rock/Party, Cinema, Dialogue/Vocal, Pop/Live a Game. Pro připojení je možné využít konektory HDMI, DisplayPort a USB-C.

BenQ EX2780Q je vybaven Eye-Care technologiemi pro ochranu zraku uživatele. Low Blue Light a Flicker-free pozitivně ovlivňují zdraví očí při dlouhých herních seancích. Technologie Brigtness Intelligence Plus pak automaticky nastavuje jas a teplotu barev v závislosti na okolním osvětlení.

Herní monitor BenQ EX2780Q je dostupný za 12 999 Kč s DPH.Tagy: EX2780Q  BenQ  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.