Externí pevné disky IOMegy ve stylu Mac Mini
autor: Novák Radek , publikováno 2.12.2005
Poté co jsme tu nedávno psali o externích pevných discích ve stylu LEGO kostiček či o klonu PC Mac Mini, přichází tak trošku kombinace obou dvou – externí disky MiniMax společnosti IOMega, které si svůj design berou právě od mini-počítače Apple Mac Mini. Společnost IOMega, slavící již pětadvacátý rok své existence, představila své nové externí disky MiniMax s tváří Mac Mini, které se navíc ještě po vzoru LEGO externích pevných disků společnosti Lacie dají stavět na sebe, či na již zmiňovaný Mac Mini.

Disky přicházejí ve dvou kapacitách – 160GB a 250GB a s počítačem jsou propojitelné pomocí USB 2.0 či FireWire rozhraní. Fakt, že se dají stavět na Mac Mini leccos napovídá o jejich rozměrech – ty činí velmi pěkných a kompaktních 16,5cm×16,5cm×5cm.

Každá jednotka je též vybavena interním USB a FireWire hubem s třemi sloty, které umožní následné rozšíření a aktivním-pasivním chlazením, které se postará jak o nízkou teplotu disků a tedy i jejich dlouhou životnost, tak o nízkou celkovou hlučnost systému.

MiniMaxy by měly být ihned k dostání a to za cenu $200 (5.000 Kč) za 160GB model a $250 (7.500 Kč) za 250GB model.

Zdroj: IOMega

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.