Hudební služba Spotify překonala očekávání hospodářskými výsledky
autor: Mirek Kočí , publikováno 29.10.2019

Největší světová služba pro streamování hudby Spotify si ve třetím čtvrtletí vedla lépe, než se očekávalo. Firma výrazně navýšila zisk, tržby i počet platících uživatelů.

Spotify získala v období od července do září pět milionů nových předplatitelů. Společnost tak překonala odhady analytiků, kteří předpovídali jen čtyři miliony nových předplatitelů. Celkový počet uživatelů včetně těch, kteří využívají bezplatné služby, tak dosáhl 248 milionů. K výbornému výsledku přispěl zejména popularita služby v Latinské Americe a jihovýchodní Asii.

Čistý zisk společnosti se ve třetím čtvrtletí zvýšil na 241 milionů eur ze 43 milionů eur před rokem. Tržby stouply o 28 procent na 1,73 miliardy eur a mírně překonaly odhady na úrovni 1,72 miliardy eur. Provozní zisk dosáhl 54 milionů eur.

Společnost Spotify zahájila činnost v roce 2008. Kromě placené prémiové služby nabízí i bezplatnou službu podporovanou reklamou. Běžný měsíční poplatek za Spotify Premium činí 5,99 eur (zhruba 160 Kč). V rámci různých akcí se ke Premium členství můžete dostat už za 0,99 eur (zhruba 25 korun).

Hudební služba Spotify překonala očekávání hospodářskými výsledkyTagy: Spotify  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
29.10.2019 15:08:48   89.239.11.xxx 30
Včera jsem četl článek že je společnost v červených číslech a že zavede pro hudebníky placenou reklamu na novinky. Tak jak to tedy je?

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.