Oslavte 101. výročí vzniku Československa aplikací Československá opevnění
autor: Mirek Kočí , publikováno 28.10.2019

Ceskoslovenske Opevnenia přináší nejen informace o existujících bunkrech (a nynějších muzeích), které byly postaveny v letech 1936 až 1938 na území České republiky, Slovenska a Zakarpatí (Ukrajina) a jejich hlavním úkolem byla ochrana hranic. Cílem aplikace je poukázat na historii a historicko-vojenský potenciál, aby i mladší generace nezapomněla a připomínala si období, které je pro společné dějiny nezapomenutelné.

Ceskoslovenske Opevnenia je dílem vývojáře Sergeje Strajnaka z Košic, který během vývoje aplikace spolupracoval s více než sedmi desítkami muzeí, různými spolky a organizacemi na Slovensku, Ukrajině a v Česku, které mu poskytly veškeré důležité informace včetně fotografií a dalšího materiálu. Vývojář přitom už dopředu avizuje, že má v plánu aplikaci do budoucna dále vylepšovat.

 Oslavte 101. výročí vzniku Československa aplikací Československá opevnění

U většiny bunkrů si můžete přečíst jejich základní popis, zobrazit jejich fotografie a pokud byste některý chtěli navštívit, je zde možnost spustit navigaci až ke zvolenému bunkru. Kromě interaktivních map aplikace obsahuje také informace o Československé obci legionářské, legionáři Milanu Rastislavu Štefánikovi a její součástí je také interaktivní mapa válečných hřbitovů na severovýchodě Slovenska a mnoho dalších zajímavých informací.

V obchodě Google Play je aplikace vedená pod názveam Czechoslovakian Fortifications, v případě App Store ji hledejte pod názvem Ceskoslovenske Opevnenia.

 Tagy: Ceskoslovenske Opevnenia  aplikace  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
29.10.2019 13:35:04   94.242.92.xxx 13
Oslavte 101. výročí vzniku Československa aplikací Československá opevnění aneb zbytečně tísíce tun vylitého betonu. Dneska už těžko člověk posoudí jestli bylo rozhodnutí opustit opevnění a vydat republiku bez boje správné, nebo bojovat a vymřít do jediného . Ale Polsko bojovalo a nevymřelo

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

16 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.