Čtvrtletní zisk Samsungu klesl o polovinu
autor: Mirek Kočí , publikováno 8.10.2019

Samsung očekává ve třetím čtvrtletí pokles provozního zisku o 56 procent na 7,7 bilionu wonů, přesto odhad příjmů překonal očekávání analytiků. Jihokorejský gigant se nadále potýká se slabou poptávkou po svých paměťových čipech, jeho výsledky nicméně podpořil silný prodej chytrých telefonů Galaxy Note 10 i výroba displejů pro nové iPhony 11.

Dle analytiků ze společnosti Cape Investment & Securities jihokorejský koncern v uplynulém čtvrtletí těžil i ze sankcí USA proti konkurenční společnosti Huawei Technologies, které účinně brání americkým firmám dodávat čínské společnosti komponenty.

„Samsung se pravděpodobně bude těšit ze své popularity na evropském trhu se smartphony, dokud potrvají restrikce vůči Huawei. Mohl by dokonce přilákat zpět evropské zákazníky, kteří přešli k Huaweii,“ uvedl jeden z analytiků Cape Investment & Securities.

Přestože Samsung při prodeji smartphonů těžil z problémů společnosti Huawei, jeho pozice největšího výrobce polovodičů na světě z hlediska tržeb ho také vystavuje důsledkům sankcí proti čínskému rivalovi. Huawei je totiž hlavním kupcem paměťových čipů Samsungu.

Čtvrtletní zisk Samsungu klesl o polovinu

ZdrojTagy: Samsung  Note 10  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.