Evolveo ES-LR1 je elektrokoloběžka s tempomatem a slušným dojezdem
autor: Mirek Kočí , publikováno 27.9.2019

Na českém trhu lze nově zakoupit elektrickou koloběžku ES-LR1 s dojezdem na jedno nabití až 40 km a rychlostí až 30 km/h. Určena je nejen dětem, ale především dospělým pro snadný pohyb ve městech, po zpevněných cestách i nenáročném terénu.

Elektrická koloběžka Evolveo ES-LR1 je vybavena motorem s výkonem 250 W, který je však schopen poskytnout okamžitý výkon až 500 W. Baterie, uložená pod stoupací deskou, má kapacitu 10,4 Ah a využívá adaptivní rekuperaci. Inteligentní systém správy baterie (BMS) chrání akumulátor před přebíjením, podpětím a vysokou teplotou.

ES-LR1 má 8,5" nafukovací pneumatiky, dvojitý brzdný systém, který se skládá z kotoučové brzdy na zadním kole a regenerativní protiblokovací brzdy eABS. Stojná plocha koloběžky je pro vyšší bezpečnost potažena protiskluzovou silikonovou vrstvou se zesílenou odolností prosti UV záření a stárnutím díky povětrnostním vlivům. Koloběžka splňuje normy odolnosti IP54, nevadí ji tedy stříkající voda, déšť a prach. Součástí výbavy jsou i výkonná přední i zadní světla: přední světlomet má dosah 8 metrů, zadní světlo je vybaveno funkcí brzdového světla.

  Evolveo ES-LR1 je elektrokoloběžka s tempomatem a slušným dojezdem 

Koloběžka, u které udává výrobce nosnost až 120 kilogramů, je vybavena elektronickým zámkem a má tempomat s možností aktivace při nastavené rychlosti a také dva jízdní režimy s omezením maximální rychlosti. Barevný displej, umístěný ve středu řídítek, poskytuje dostatek informací včetně dojezdu, aktuální rychlosti nebo zvoleného jízdního režimu. Mobilní aplikace v češtině je dostupná pro chytré telefony s operačním systémem Android i iOS a má poskytovat široké možnosti využití, včetně detailních jízdních statistik, informací o stavu baterie nebo přednastavení tempomatu, jízdních režimů a rychlostních limitů.

 Evolveo ES-LR1 je elektrokoloběžka s tempomatem a slušným dojezdem

Dostupnost a cena

Elektrická koloběžka Evolveo ES-LR1 je dostupná za cenu je 12 990 Kč včetně DPH.Tagy: ES-LR1  Evolveo ES-LR1  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.