Lenovu se v prvním fiskálním čtvrtletí dařilo
autor: Mirek Kočí , publikováno 18.8.2019

Výrobce Lenovo v prvním fiskálním čtvrtletí více než zdvojnásobil svůj zisk. Překonal tak odhady analytiků díky robustnímu výkonu divize osobních počítačů a inteligentních zařízení.

Čistý zisk firmy za tři měsíce do konce června vzrostl na 162 milionů dolarů ze 77 milionů dolarů ve stejném období loni. Analytici, které oslovila společnost Refinitiv, předpověděli koncernu v prvním čtvrtletí zisk 154 milionů dolarů.

Tržby čínské společnosti se zvýšily o pět procent na 12,5 miliardy dolarů. Z toho tržby divize osobních počítačů a inteligentních zařízení stouply o dvanáct procent, zatímco divize mobilních telefonů zaznamenala pokles o devět procent.

Globální trh s počítači vzrostl v období duben až červen o 1,5 procenta po půlročním poklesu, neboť hrozby zvýšení cel v USA na čínské zboží podnítily budování skladových zásob.

Lenovu se v prvním fiskálním čtvrtletí dařilo

Výhled pro segment PC však zůstává nejistý i poté, co prezident Donald Trump oznámil, že do prosince odloží zavedení nových cel ve výši deset procent na tablety, telefony a notebooky z Číny. Na stolní počítače se cla od září budou vztahovat .

ZdrojTagy: Lenovo  počítač  notebook  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.