Huawei vydá ještě letos první telefon s Harmony OS. Řada Mate 30 zatím nezískala certifikace pro Android
autor: Mirek Kočí , publikováno 11.8.2019

Závěr týdne patřil Huawei, o tom není pochyb. Firma představila uživatelské prostředí EMUI 10 i zbrusu nový multiplatformní systém Harmony OS, což je zamýšlená náhrada za Android pro případ, kdyby se obchodní spor mezi USA a Čínou ještě více vyhrotil. Přestože zástupci výrobce na keynote tvrdili, že do mobilů Harmony OS zatím nemíří, není to tak docela pravda.

Dle provozovatele ostře sledovaného twitterového účtu @RODENT950 se totiž ještě letos dočkáme uvedení prvního telefonu s novým systémem – mělo by se jednat o čínskou verzi modelu Mate 30 Lite. Dodejme, že Huawei nové smartphony představí už ve druhé polovině září. A mimochodem, šéf huaweie Richard Yu v pátek potvrdil, že série Mate 30 zatím nedostala potřebné certifikace a tudíž nemůže využívat služeb Google včetně třeba aplikačního obchodu Play.

Huawei je největším světovým výrobcem telekomunikačních zařízení a druhým největším výrobcem chytrých telefonů. Spojené státy podezírají výrobce ze spolupráce s čínskou rozvědkou, firma to ale od samého začátku popírá. Donald Trump v polovině května zařadil Huawei na černou listinu, což znamená, že americké podniky potřebují zvláštní povolení, aby jí mohly dodávat své produkty.

O tom, jestli dojde vymazání Huawei z černé listiny, rozhodnou obchodní rozhovory mezi Spojenými státy a Čínou. Situace se mění každým dnem. Potvrzuje to i situace z pátku, kdy Google do programu Android Enterprise nečekaně navrátil některé telefony Huawei/Honor.

Huawei vydá ještě letos první telefon s Harmony OS. Řada Mate 30 zatím nezískala certifikace pro AndroidTagy: Huawei  Android  Mate 30  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.