Ode dneška je v prodeji Samsung Galaxy A80. Má unikátní otočný fotoaparát
autor: Mirek Kočí , publikováno 22.7.2019

V České republice se od dnešního dne začal oficiálně prodávat nový chytrý telefon z řady Galaxy A. Jedná se o model Galaxy A80, který zaujme především výsuvnou konstrukcí, díky které je možné fotoaparát za zadní strany otočit směrem dopředu.

Nový Samsung Galaxy A80 vypadá na první pohled jako obyčejný smartphone. Má displej New Infinity o velikosti 6,7 palce s technologií Super AMOLED a rozlišením 2 340 × 1 080 pixelů. Výkon telefonu propůjčuje osmijádrový procesor Snapdragon 730, který je doplněn o 8 GB operační paměti a úložiště kapacity 128 GB.

Pokud se podíváte na čelní stranu telefonu pozorně, všimnete si, že mu chybí selfie kamerka. Vůbec ji totiž nepotřebuje, nový Galaxy A80 je vybaven unikátním otočným fotoaparátem. Jeho tři čočky jsou uschovány ve výsuvném otočném modulu, takže pořizování autoportrétů není zatěžkáno žádnými kompromisy.

Ode dneška je v prodeji Samsung Galaxy A80. Má unikátní otočný fotoaparát

Když uživatelé v aplikaci fotoaparátu zvolí režim selfie, na zadní straně přístroje se automaticky vysune modul se třemi fotoaparáty a otočí směrem dopředu k uživateli. Vše funguje dokonale a uživatele nijak dlouho nezdržuje. Když uživatelé v aplikaci fotoaparátu zvolí režim selfie, na zadní straně přístroje automaticky vyskočí objektivy tří fotoaparátů a otočí se směrem dopředu.

Baterie telefonu má velmi pěknou kapacitu 3 700 mAh a dobrou zprávu je, že výrobce nezapomněl na podporu superrychlého nabíjení o příkonu 25 W. O dobíjení se stará USB-C konektor na spodní straně, bezdrátové nabíjení bohužel podporováno není.

Nový Galaxy A80 je v ČR dostupný za doporučenou cenu 16 999 Kč v černé barvě (Phantom Black) a ve verzi dualSIM.

Ode dneška je v prodeji Samsung Galaxy A80. Má unikátní otočný fotoaparátTagy: Samsung  Galaxy A80  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.