Huawei preferuje Android. Hongmeng se na telefony nedostane
autor: Mirek Kočí , publikováno 20.7.2019

Huawei už nehledá náhradu za Android od Googlu. Podle viceprezidenty a členky představenstva Catherine Chen firma systém Hongmeng ponechá pro použití mimo chytré telefony. Nasazení by se měl dočkat hlavně v průmyslovém odvětví.

Spory mezi Huaweiem a americkou administrativou se táhnou delší dobu, čínský výrobce si proto již dříve začal připravovat zadní vrátka – vlastní operační systém. Ten měl představovat jeho záložní plán, pokud se společnost finálně nedomluví s americkou administrativou a následně Googlem, aby mohl nadále používat Android.

Informací o Hongmeng OS (Ark OS) uniklo dosud stále jen velmi málo. Na web např. prosáklo, že firma použije prvky ze své nadstavby EMUI, anebo že systém, postavený na Linuxu, má být o šedesát procent rychlejší než ten od Googlu. Nyní se však zdá, že Huawei pomalu bere zpátečku a Hongmeng se na telefony (alespoň ne v blízké budoucnosti) nedostane.

Není se příliš čemu divit, vsadit na vlastní systém ve vlastních telefonech je velmi složitá operace, která vůbec nemusí vyjít. Příkladem může být Samsung, který se svými systémy také neuspěl.

Telefony Huaweie bez androidu na západních trzích by byly v podstatě neprodejné, zejména kvůli nedostatečné základně aplikací, na které jsou zákazníci zvyklí, a firma si to samozřejmě uvědomuje.

Huawei preferuje Android. Hongmeng se na telefony nedostane

ZdrojTagy: Hongmeng  Huawei  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
21.7.2019 15:58:28   94.242.92.xxx 10
Ten za.... tamagči (čti android) nedostane konkurenci. Shořel mrkvosoft,shořel samsung (bada,měl jsem) a teď asi huawei, není možné tvrdí že jdou spouštět hry z androidu, to mají na 95% vyhráno,tak v čem je problém. Už ten os mají vyvinutý tak mají zaměstnance kteří ho můžou vyvíjet dále.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.