Google připomíná Doodlem přistání na Měsíci
autor: Mirek Kočí , publikováno 20.7.2019

Před 50 lety se podařil jeden z největších úspěchů lidstva: Američané přistáli na Měsíci a prošli se po jeho povrchu. Hlavní stránka vyhledávače Google tuto výjimečnou událost připomíná animovaným Doodlem.

Logo nejpopulárnějšího vyhledávače je dočasně v interaktivní podobě. Po kliknutí na něj můžete prožít dobrodružství, jaké 19. července roku 1969 prožili zkušení kosmonauté Neil Armstrong, Edwin Aldrin a Michael Collins.

Poslední jmenovaný zároveň poskytl k videu velmi zajímavý mluvený komentář. V něm se můžete dozvědět o věcech, které nejsou široké veřejnosti příliš známé. Collins například zmínil, že během letu k měsíci snižovali teplotu v Apollu 11 manévrem zvaným grilování: během něj se kosmická loď točí do strany jako kuře na rožni.

Google připomíná Doodlem přistání na Měsíci

Co je Doodle?

Jedná se o graficky upravené logo Google z domovské stránky vyhledávače, které vzniká u příležitosti různých svátků nebo událostí. Místo klasicky napsaného „Google“ je logo ztvárněno zajímavými obrázky či pozadím. Čas od času je dokonce logo i interaktivní.Tagy: Google  Doodle  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.