Apple zdarma mění baterie u svých MacBooků kvůli nebezpečí přehřívání
autor: Mirek Kočí , publikováno 5.7.2019

Některé patnáctipalcové počítače MacBook Pro obsahují vadné komponenty a hrozí exploze baterie. Výrobce proto uživatelům nabízí preventivní výměnu akumulátoru za nezávadný kus.

Společnost Apple vyzvala majitele vybraných MacBooků Pro vyrobených od září 2015 do února 2017 k výměně baterie. Zjistila totiž, že u nich může dojít ke vznícení akumulátoru.

Na speciální stránce podpory Applu lze jednoduše zjistit, zda právě baterie vašeho přístroje představuje bezpečnostní riziko. Stačí zadat sériové číslo počítače a kliknout na políčko „Odeslat“. Majitelům dotyčných zařízení bude baterie bezplatně vyměněna za novou.

Apple zdarma mění baterie u svých MacBooků kvůli nebezpečí přehřívání

„Najděte si autorizovaného poskytovatele servisu Apple, který vám baterii vymění. Ve všech případech se vaše zařízení bude posílat k opravě do Servisního střediska Apple. Před zahájením servisu bude váš MacBook Pro prověřen, jestli se na něj tento program vztahuje. Servis může trvat 2-3 týdny,“ píše Apple.

Společnost doporučuje před odevzdáním také zálohovat veškerá data a dodává, že svolávací program neprodlužuje standardní záruku opravených MacBooků.Tagy: MacBook Pro  Apple  baterie  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.