HTC uvádí virtuální realitu Vive Cosmos s vyklápěcím displejem
autor: Mirek Kočí , publikováno 25.6.2019

Prostřednictvím sociální služby Twitter byl představen nový headset virtuální reality od společnosti HTC. Jmenuje se Vive Cosmos a cílí hlavně na začátečníky a uživatele, kteří si do teď žádný VR brýle nezakoupili.

Headset pro virtuální realitu, o němž se hovoří už téměř půl roku, disponuje celkem šesti integrovanými kamerami, které se starají o lokalizaci v prostoru. Novinka zaujme i zcela novým displejem s minimalizovanými tmavými přechody mezi jednotlivými pixely, které jsou velkým problémem u první generace VR headsetů. Hned v závěsu zmiňme přepracovaný systém pro sledování polohy a pohybu, kde HTC slibuje přesné sledování, ovládání gesty a 6DOF.

HTC uvádí virtuální realitu Vive Cosmos s vyklápěcím displejem

Zajímavou novinku představuje odklopitelné hledí s displejem, díky čemuž se bude možné snadno a rychle opět dostat do virtuální reality. Přepracovaný design má i samotná hlavová konstrukce, u které výrobce zdůrazňuje kvalitnější materiály, které lépe propouštějí vzduch, a tedy snižují pocení. Kompletně nové mají být i bezdrátové ovladače navržené pro ovládání her i aplikací.

Více informaci o headsetu Vive Cosmos zveřejní HTC v následujících týdnech. Dosud neznáme dostupnost, přesnou specifikaci ani cenu nové virtuální reality.

HTC uvádí virtuální realitu Vive Cosmos s vyklápěcím displejem

 Tagy: HTC  Vive Cosmos  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.