Bose u svých prvních tří produktů spouští podporu AirPlay 2
autor: Mirek Kočí , publikováno 29.4.2019

Společnost Bose spustila u prvních produktů podporu komunikačního protokolu AirPlay 2. Novinka se týká nejnovější řady chytrých zařízení Bose, která zahrnuje domácí reproduktor Home Speaker 500 a soundbary Soundbar 500 a Soundbar 700. Podpora AirPlay 2 otevírá hned několik zajímavých možností. Aktivace pro stávající uživatele uvedených produktů probíhá automaticky po aktualizaci nové verze firmwaru.

Zajímavou možností je bezdrátový rozvod hudby v rámci dosahu domácí Wi-Fi sítě. S využitím AirPlay 2 lze streamovat, neboli časově synchronně přehrávat hudbu v dalších zařízeních s tím, že kombinovat lze kompatibilní reproduktory více značek. K dispozici je také vzdálené ovládání hlasitosti z chytrého telefonu či přepínání mezi jednotlivými zařízeními. AirPlay 2 nicméně ale nenabízí tolik možností, jako specializovaná aplikace Bose Music App, která integruje populární streamovací služby (Spotify, Deezer, rádia Tune In a další) přímo do sebe a nabízí řadu propracovaných funkcí při přehrávání ve více místnostech.

Bose u svých prvních tří produktů spouští podporu AirPlay 2 Bose u svých prvních tří produktů spouští podporu AirPlay 2

Podpora AirPlay 2 otevírá také možnost hlasového ovládání prostřednictvím Siri instalované ve smartphonu. To zahrnuje například výběr přehrávané skladby, alba či playlistu, úpravu hlasitosti a podobně. Zde je třeba připomenout, že všechny zmíněné reproduktory Bose podporující AirPlay 2 mají již v základu integrovaného hlasového asistenta Amazon Alexa, a to včetně osmi vestavěných směrových mikrofonů, které monitorují celou místnost a rozpoznají hlasové povely i během hlasité reprodukce hudby. Funkce Alexa je v tento okamžik v našem regionu standardně vypnuta, očekává se, že spolu s některým nadcházejícím updatem software se tato možnost zpřístupní i českým a slovenským uživatelům.

Bose u svých prvních tří produktů spouští podporu AirPlay 2

Zdroj: BoseTagy: AirPlay 2  Bose  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.