Mobilní kancelář v náklaďácích od Fordu
autor: Novák Radek , publikováno 2.11.2005
Společnost Ford připravila pro své drsné muže řídící její obrovské náklaďáky na výstavě SEMA mobilní kancelář – náklaďák vybavený speciálním přenosným počítačem, tiskárnou, GPS a čtečkou platebních karet pro přímé platby.

Podobných „show“ jsme na různých světových výstavách svědky denodenně. Jen zřídka se však stává, aby se s něčím takovým opravdu počítalo do sériové výroby, jak se v případě náklaďáku F-250 Super Duty pickup truck má stát.

Hardware dodala společnost Stargate, která své speciální auto-počítače montuje do různých SUV včetně například Hummera, o software se již tradičně postarala společnost Microsoft.

Mobilní kancelář v náklaďácích od Fordu

S takto vybavenými náklaďáky se američtí řidiči budou moci setkat již během příštího roku a umožní jim kromě navigace i bezdrátové připojení k rychlému internetu, vystavit a vytisknout zákazníkovi fakturu a rovnou mu ji i nechat zaplatit – právě pomoci dodávané čtečky karet. Zabudovaný počítač si řidič navíc může lehce vyjmout a vzít s sebou – ovládání je přes dotykovou obrazovku, takže ani klávesnice není pro základní úkony potřebná – nicméně i tu je možno si objednat.

Takto vybavený náklaďák umožní býti mnohdy svérázným řidičům ještě nezávislejšími a veškeré své papírování si odbýt v autě, bez nutnosti ho kdykoli opustit či mít nějakou další pomocnou, „papírovou“ sílu.

Zdroj: Anandtech, Ford

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
2.11.2005 15:10:03   80.87.208.xxx 02
Hmm, uz vidim BSOD v 4-prudovej kryzovatke alebo pri platbe.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.