NETGEAR a jeho novinky na veletrhu CES
autor: Mirek Kočí , publikováno 9.1.2019

Na veletrhu CES představila společnost NETGEAR  své novinky pro letošní rok. Uživatelé se mohou těšit především na nový bezdrátový mesh systém Orbi s podporou Wi-Fi 6, třípásmový bezdrátový přístupový bod řady Insight, firemní ethernetové přepínače řady Smart Managed Pro a řadu dalších zajímavých produktů.

Bezdrátový mesh systém Orbi s technologií Fastlane3 nabídne podporu šesté generace sítě Wi-Fi – 802.11ax, známé také jako Wi-Fi 6. Nový standard v kombinaci s 1024 QAM přinese do domácností spolehlivé gigabitové bezdrátové připojení, široké pokrytí signálem i možnost připojení většího počtu mobilních zařízení díky dostupným dvanácti bezdrátovým streamům.

NETGEAR a jeho novinky na veletrhu CES

Další novinkou z oblasti bezdrátových mesh systémů je firemní třípásmový stropní satelit Orbi Pro zvyšující dosah Wi-Fi signálu až o 232 m2. Speciální design umožňuje zařízení umístit do oblastí, kam je klasické satelity velmi složité a někdy i nemožné usadit. Zařízení lze navíc napájet prostřednictvím ethernetového kabelu, jeho použití tak není závislé na dostupnosti elektrických zásuvek. Satelit Orbi Pro je kompatibilní s routery a satelity Orbi Pro a lze ho instalovat, konfigurovat a spravovat prostřednictvím aplikace Insight.

NETGEAR a jeho novinky na veletrhu CES

Nová řada firemních přepínačů Smart Managed Pro S350 je tvořena pěti modely kombinujícími osm (podpora PoE+), dvacet čtyři (podpora PoE+) či čtyřicet osm gigabitových ethernetových portů se dvěma či čtyřmi SFP porty určenými pro uplink. Součástí přepínačů je také široká řada výkonných funkcí ve vrstvě L2, jako je ACL L2/L3/L4, QoS, LACP či STP.

NETGEAR a jeho novinky na veletrhu CES

V neposlední řadě NETGEAR představil na CES také Wi-Fi router WAC124, jehož výhodou je snadná instalace a široké pokrytí firemních prostor Wi-Fi signálem o rychlosti 300 Mb/s + 1 734 Mb/s. Router podporuje také tři oddělené a zabezpečené SSID doplněné o 4x4 802.11ac Wave2 MU-MIMO.

Kdy a za jaké ceny se novinky NETGEAR dostanou do prodeje dosud výrobce neoznámil.

NETGEAR a jeho novinky na veletrhu CESTagy: NETGEAR  CES  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
10.1.2019 08:12:16   185.219.167.xxx 01
netgear prohrává na celé čáře proti synology.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.