Fitbit oznamuje aktualizaci OS 3.0 pro své chytré hodinky
autor: Mirek Kočí , publikováno 17.12.2018

Fitbit OS 3.0 přináší vylepšený přehled informací a cvičení založená na stanovených cílech přímo na zápěstí, dále nové ciferníky a populární aplikace pro Ionic a Versa.

Společnost Fitbit dnes oznámila řadu vylepšení pro své chytré hodinky Fitbit Ionic a Fitbit Versa:

- Fitbit OS 3.0 přináší více personalizovaných dat, včetně vyhodnocení spánku a přehledu tréninků. Nově je také možné rychle zadat záznamy o své váze a příjmu tekutin.

- 10 nových populárních kompatibilních aplikací pro zdraví, kondici, chytrou domácnosti i pro běžné užití. Mezi nové aplikace patří: Achu health, Couch to 5K, Genius Wrist a MySwimPro. Další jako FitBark, GOLD’S AMP for Fitbit, MINDBODY, Noonlight a TRX budou dostupné brzy v App Gallery v aplikaci Fitbit.

- Nové Fitbit API rozhraní a open-source nástroje pro vývojáře pomohou vývojářské komunitě zrychlit a zefektivnit tvorbu nových ciferníků a aplikací pro zdraví a kondici. Nové aplikace jako Alpine Snow a Skateboard jsou dostupné od dnešního dne.

- Pokročilé monitorování ženského zdraví dorazí do Fitbit aplikace začátkem roku 2019.

Více dat o zdraví a rychlé zadávání informací přímo na zápěstí

Fitbit OS 3.0 aktualizace přináší nové možnosti s rozšířeným a jednoduchým přehledem dat. Nově lze sledovat přímo v hodinkách průběh svého spánku, zadávat příjem tekutin a váhu, pro lepší přehled o osobním zdraví. Tréninky založené na stanovených cílech byly přidány do chytrý hodinek Fitbit Ionic, Fitbit Ionic: adidas edition a Fitbit Versa. Uživatelé těchto hodinek nyní mohou nastavit cíle v rámci spálených kalorií, ušlé vzdálenosti nebo času pro více než 15 druhů sportů, mezi které patří běh, cyklistika, plavání a další. Sledovat lze statistiky v reálném čase, pokrok a také oslavy, jakmile je dosaženo zadaného cíle.

Fitbit oznamuje aktualizaci OS 3.0 pro své chytré hodinky

Nové aplikace pro zdraví a kondici od populárních značek

Fitbit rozšiřuje svou knihovnu aplikací Fitbit App Gallery o 10 nových populárních značek z oblasti zdraví a kondice, které zjednodušují každodenní život. Tyto aplikace nabízí na bázi Fitbit dat vedení a tipy pro zlepšení pokroku a motivace během tréninků.

O dnešního dne jsou ve Fitbit App Gallery dostupné tyto čtyři aplikace populárních značek a motivy ciferníku:

- achu health: Tento motiv ciferníku převádí naměřená Fitbit data na předpověď možných nemocí.

Aplikace upozorní uživatele v době, kdy tělo jeví příznaky nemoci dříve, než samotná nemoc propukne.
- Couch to 5K: Využívá Fitbit naměřená data, jako jsou spálené kalorie a uběhnutá vzdálenost a nabízí tipy a tréninkové programy pro závody od 5 kilometrů po maraton.

- Genius Wrist: Obsahuje čtyři aplikace (Gym Genius, Gym Time Pro, Workout Builder a Workout Genius), které poskytují nástroje pro tréninky a produktivitu. Aplikace nabízí další metodu, jak sledovat svá Fitbit Data a tréninky kdykoliv a kdekoliv.

- MySwimPro: Nabízí vedení v oblasti plavání, tréninkové plány a video kouče pro všechny kategori plavců. Využívá monitorování srdečního tepu a pomáhá zlepšit výkon plavání. Po tréninku poskytne celkovou analýzu.

Fitbit oznamuje aktualizaci OS 3.0 pro své chytré hodinky

„Spojili jsme se s tvůrci aplikací některých z nejpopulárnějších zdravotních a kondičních značek, abychom využili Fitbit data ještě lépe a nabídli unikátní zkušenosti a osobní tipy, abychom pomohli našim uživatelům vést zdravější životní styl,“ sdělil Tim Rosa, Chief Marketing Officer ve společnosti Fitbit. „Například aplikace jako achu health se spáruje s Fitbit daty a nabídne predikci nemocí. MySwimPro pomůže zlepšit výkon v oblasti plavání s personalizovanými tréninkovými plány založených na monitorování srdečního tepu během plavání.”

Další aplikace, které budou dostupné začátkem roku 2019:

- Charity Miles: Synchronizuje Fitbit data a za každou naměřenou míli poskytuje finance 40 světovým charitám.

- FitBark: Pomáhá uživatelům a jejich pejskům zůstat fit společně. Zobrazuje denní Fitbit statistiky uživatele i čtyřnohého přítele jako jsou aktivita, vzdálenost, spálené kalorie uživatele i mazlíčka.

- GOLD’S AMP pro Fitbit (Gold’s Gym): Řada kardio a silových cvičení navržených pro chytré hodinky experty z Gold’s Gym. Uživatel s touto aplikací získá pokyny pro své tréninky, včetně vizuálních ukázek, odpočítávání a intervalů s odezvou v podobě vibrací.

- MINDBODY: Udržuje přehled plánů v oblíbených fitness a wellness zařízeních a zobrazuje následující MINDBODY hodiny přímo v hodinkách.

- Noonlight: Ochrání a uklidní uživatele bezpečnostními prvky přímo na zápěstí, což zjednoduší zavolání si pomoci.

- TRX: Nabídne koučování ke zrychlení a zefektivnění TRX Suspension Training® cvičení s využitím naměřených Fitbit dat.

Pokročilé vývojářské možnosti a inovativní aplikace

Od svého spuštění v roce 2017 nabízí Fitbit App Gallery stále rychleji rostoucí komunitu, která dnes čítá více než 44 000 vývojářů. Ti mají přístup k pokročilým vývojářským funkcím, včetně nového Fitbit API rozhraní, které usnadňuje vytváření a inovování nových aplikací. Nové vědecké rozhraní API pomáhá vývojářům a výzkumným pracovníkům provádět pokročilé zpracování dat pomocí efektivnějšího sběru matematických, statistických a digitálních dat.

Vývojáři také mohou nyní využívat své vlastní algoritmy při tvorbě aplikací pro zdraví a kondici. Mohou tak vytvářet mnohem složitější aplikace za daleko méně času. To umožnilo vývojářům vytvořit aplikace pro složitější aktivity, jako je například snowboarding, lyžování a skateboarding.

Fitbit oznamuje aktualizaci OS 3.0 pro své chytré hodinky

Například od dnešního dne jsou dostupné tyto dvě inovativní aplikace, které využívají nové Fitbit API rozhraní:

- Alpine Snow: Svahy už Fitbit zařízení nečiní problém. Nově je možné na svazích sledovat rychlost, počet sjezdů, nadmořskou výšku, počasí, spálené kalorie a srdeční tep. To vše v reálném čase v aplikaci Fitbit spolu s GPS trasou.

- Skateboard: Monitoruje rychlost, srdeční tep, spálené kalorie a ujetou vzdálenost během jízdě na skateboardu. Založeno na datech Fitbit.

Navíc budou dostupné všechny nové aplikace populárních značek, více než 15 režimů cvičení a více než 1200 aplikací a motivů ciferníku pro všechny uživatele chytrých hodinek Fitbit.

Pokročilé monitorování ženského zdraví:

Monitorování ženského zdraví se stalo velmi využívanou funkcí v aplikaci Fitbit . Nově bude možné sledovat naměřená data během menstruačních cyklů a zadané symptomy během průběhu pohodlně na jednom místě bez ohledu na to, jaké Fitbit zařízení je využito.Tagy: Fitbit OS 3.0  Fitbit  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.