Nokia 6.1 dostává update na Android Pie
autor: Mirek Kočí , publikováno 30.10.2018

Společnost HMD Global oznámila dostupnost aktualizace s Androidem 9 Pie pro svůj chytrý telefon Nokia 6.1. Jde tak již o druhý model tohoto výrobce (po Nokii 7 plus), který se kýženého updatu dočkal.

Android Pie přichází s novinkami především v oblasti AI a strojového učení a přináší uživatelům možnost většího přizpůsobení prostředí a celkově pohodlnější zážitek z každodenního používání telefonu. Aktualizace nabídne rovněž vylepšenou výdrž baterie díky funkci adaptive battery, která využívá hloubkové učení k analýze využití kapacity akumulátoru u nejdůležitějších aplikací. A to není vše. Protože Nokia 6.1 byla vybrána společností Google do programu Android One, získává také exkluzivní přístup k funkci App Actions. Ta napomáhá k rychlejšímu použití telefonu předpovídáním dalšího kroku a zobrazením doporučené akce telefonu.

Nokia 6.1 dostává update na Android Pie

 

Další klíčové funkce aktualizace:

Slices – Identifikuje relevantní data oblíbených aplikací, aby byly snadněji dostupné, kdy je to nejvíce potřebné.

Adaptive brightness – Automaticky přizpůsobuje jas displeje podle naučených zvyklostí uživatele.

New System navigation – Přináší jedno domovské tlačítko zajišťující inteligentní predikce a doporučení (nutno povolit uživatelem).

Pro úplnost dodejme, že Nokia 6.1 je poháněna procesorem Snapdragon 630, má 5,5palcový Full HD displej, vzadu pak najdeme 16Mpx fotoaparát s optikou Zeiss, nechybí 3000mAh baterie s podporou rychlého nabíjením, USB-C konektor či prostorový zvuk.Tagy: HMD Global  Nokia 6.1  Pie  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.