Holandská policie rozprášila další gang hackerů
autor: Stančík Martin , publikováno 9.10.2005
Holandská policie zadržela tři lidi podezřelé za vytváření "zombie sítě" s více než 100 000 počítači. Tyto byly využívány k útokům na firmy a hackování účtů na PayPal či aukci eBay. Hlavní podezřelý, devatenáctiletý muž a další dva spolupachatelé (22 a 27 let) byli zadrženi při domovní razii. Policie zabavila "několik počítačů, dokumenty, peníze a sportovní auto." Očekává se, že budou následovat další zadržení.

Skupina se nabourávala do osobních počítačů za použití trojského koně W32/Toxbot a následně tyto využívala hackování či zahlcení webových stránek (typickými oběťmi bývají online kasina). Vyšetřovatelé zatím zjistili minimálně jeden útok typu DDoS proti jedné americké firmě.


Ilustrační ukázka hacknuté stránky (klikněte pro zvětšení)

Podezřelí jsou také obviněni z toho, že se nabourali do "velkého množství účtů na eBay a PayPal." Podle policie si s antivirovými společnostmi hráli na kočku a myš.

Trojan Toxbot odesílal útočníkům všechny stisky kláves, které se na napadených počítačích odehrály. Antivirové společnosti se snažily pro svůj software vydat aktualizace, útočníci však vždy trojského koně přetvořili tak, že byl pro antiviry opět neviditelný.

Zdroj: The Register

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
10.10.2005 10:04:13   217.119.114.xxx 32
To sportovní auto se pravděpodobně používalo k nabourávání se do počítačů.
Proto ho museli zabavit...
:-)

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

35 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 15.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.