Pozor na ztrátu chytrých telefonů s Androidem, varuje Kaspersky Lab
autor: Mirek Kočí , publikováno 14.8.2018

Z dat, která uveřejnila společnost Kaspersky Lab, vyplývá, že ke krádeži či ztrátě mobilního zařízení dochází 1,5krát každou minutu. Během jediného měsíce je tak celkem nahlášeno 23 000 zařízení s operačním systémem Android jako ukradených nebo ztracených.

Další průzkum Kaspersky Lab dokládá, že celosvětově zažily ztrátu nebo krádež svého zařízení 4 % lidí. Z toho se v 57 % případů ztráta týkala uživatelů mobilních zařízení s Androidem. 29 % uživatelů přišlo o notebook a 21 % o svůj iPhone.

„Počet ztracených nebo ukradených zařízení je enormní, zvlášť když si uvědomíme, že náš průzkum bere v úvahu pouze zařízení s Androidem a nainstalovaným řešením Kaspersky Lab Anti-Theft. 23 000 tak je pouze zlomkem celkového počtu mobilů a tabletů, o které každý měsíc uživatelé přijdou,“ říká Dmitry Aleshin, odborník ze společnosti Kaspersky Lab.

Pozor na ztrátu chytrých telefonů s Androidem, varuje Kaspersky Lab

Ochranu a pocit většího bezpečí mohou uživatelům poskytnout moderní bezpečnostní řešení, která v sobě zahrnují nástroje označované jako anti-theft. Díky nim mohou v případě ztráty zařízení zapnout alarm, uzamknout obrazovku nebo mobil dohledat prostřednictvím GPS. Pokročilá řešení dokonce umožňují pořídit fotografii, která může odhalit identitu podvodníka nebo místo, kde se nachází. „I navzdory všudypřítomným rizikům a dostupné pomoci ale tyto bezpečnostní prvky využívá pouze 22 % uživatelů,“ uzavírá Kaspersky Lab a doporučuje uživatelům svoje vlastní řešení Kaspersky Internet Security for Android.

ZdrojTagy: Kaspersky Lab  Android  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.