Sony slaví 500 milionů prodaných kusů konzolí speciální edicí PlayStationu 4
autor: Martina Lipertová , publikováno 9.8.2018

Společnost Sony už prodala pořádné množství herních zařízení. Od doby, kdy byl vydán první PlayStation, tedy za posledních 24 let (od prosince 1994), se jí podařilo prodat přes 500 milionů konzolí (přesně 525,3 milionu). Japonská elektronická společnost se tento mezník rozhodla oslavit vydáním speciální edice PlayStationu 4 Pro.

Edice nese název PS4 Pro 500 Milion Limited Edition a přináší tmavě modrou verzi PlayStationu PRO a tmavě modrou verzi ovládání DualShock 4. PlayStation PRO ve výroční edici bude mít 2TB úložného prostoru, stojánek pro vertikální postavení a PlayStation Camera.

Sony slaví 500 milionů prodaných kusů konzolí speciální edicí PlayStationu 4

Sony slaví 500 milionů prodaných kusů konzolí speciální edicí PlayStationu 4

Z pohledu sběratelů možná ještě zajímavější je fakt, že výroční PlayStationy přijdou se speciálními sériovými čísly. Některé z nich budou mít „extra speciální“ sériová čísla jako je 09995 (datum vydání prvního PlayStationu v USA – 9. 5. 1995) atd.

Speciální edice se bude prodávat za 500 dolarů, což je v přepočtu asi 11 tisíc korun.  Edice bude limitována 50 tisíci kusy a bude dostupná 24. srpna. Předobjednávky v Evropě budou spuštěné 14. srpna a to v obchodech jako je Amazon (UK), Game, Smyths, ShopTo a Very.

Na milníku 500 prodaných kusů se podílí prodeje konzolí PlayStation, PS2, PSP, PSP Go, PS3, PS Vita, PS Vita TV a PS4. Nejprodávanější konzolí Sony přitom byla PS2, které se prodalo přes 155 milionů.

Zdroj: 1, 2Tagy: sony  playstation  playstation 4 pro  prodeje  speciální edice  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.