Ceny smartphonů neustále rostou. A může být hůř
autor: Martina Lipertová , publikováno 6.8.2018

Někteří výrobci smartphonů (například Apple, Samsung nebo Huawei) neustále zdražují svá mobilní zařízení, aniž by k tomu měli závažný důvod. Vyplývá to z informace na serveru Cnet.

 

Cnet uvádí, že cena vlajkových lodí tří největších výrobců smartphonů se od roku 2016 zvedla řádově o desítky procent. Tak například Samsungu Galaxy S9 byl o 15,1% dražší, než Samsungu Galaxy S7. Cena série Huawei P se od roku 2016 navýšila dokonce o 33% a to ještě neznáme cenu modelu „Pro“, který nejspíš další růst ceny také podpoří.

Zdaleka největší nárůst ale zaznamenala vlajková loď OnePlus, jejíž cena se od roku 2016 zvedla o 32,6% v USA a o 42,6% ve Spojeném království.

Ceny smartphonů neustále rostou. A může být hůř

Procentuálně vyčíslený nárůst ceny iPhonů sice Cnet nezmiňuje, ale dodává, že loni se cena těchto zařízení (konkrétně nejdražšího modelu iPhone X) vyšplhala přes hranici 1000 dolarů. Následně se vyrojila celá řada kritiků, která mimo jiné předpovídala, že je to příliš a že Apple může narazit.

Jenže výkonný ředitel Tim Cook jim v červencovém prohlášení udělal čáru přes rozpočet, když uvedl, že v každém jednom týdnu od uvedení iPhonu X (od 3. listopadu 2017) toto zařízení v prodejích překonalo prodeje všech ostatních Apple zařízení. Jinými slovy řečeno, iPhone X je i přes astronomickou cenu prodejní trhák. A tak je nad slunce jasné, že některé mobilní společnosti budou ve zdražování smartphonů pokračovat.

 Tagy: apple  samsung  huawei  cena  zdražování  smartphone  mobil  mobilní zařízení  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
6.8.2018 21:54:53   95.105.132.xxx 20
No sak ano, aj co sa tyka iPhoneX, jednak funguje zotrvacnost trhu a realne cisla sa prejavia s odstupom. A tak isto do urcitej miery funguje zdvyhnem cenu a aj ked predam menej kusov v konecnom dosledku zarobim viac. Len to funguje do urciteho momentu kedy pridem zlom a ludia prestanu dany produkt kupovat. V tom momente ma vyrobca problem a dost tazko zvrati pad.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.