LaCie Rugged RAID Pro je odolné mobilní RAID úložiště
autor: Mirek Kočí , publikováno 12.7.2018

LaCie představuje odolný externí disk zaměřený na cestovatele, fotografy a video profesionály. Model Rugged RAID Pro nabízí hardwarové zabezpečení dat RAID 0 a 1, obsahuje čtečku SD karet a zvládne i pád z výšky až 1,2 metru nebo tlak předmětů vážících až jednu tunu. Kromě toho nabízí odolnost proti prachu, dešti a stříkající vodě díky certifikaci IP54.

Novinka z řady externích pevných disků LaCie Rugged kombinuje vysokou odolnost se zabezpečením RAID. Uvnitř zařízení se totiž nacházejí hned dva 2TB disky. S pomocí softwarového nástroje RAID Manager si uživatel může nastavit, zda chce data na discích zrcadlit (RAID 1) a zajistit jejich bezpečnost, nebo dá raději přednost přenosu dat rychlostí až 240 MB/s (RAID 0). Disk je vybaven oboustranným konektorem USB typu C s rozhraním USB 3.1 (Gen1) a díky přibalené redukci je kompatibilní také se staršími, ale stále rozšířenými počítači s rozhraními USB 3.0 a 2.0.

Integrovaná čtečka paměťových SD karet usnadní zálohování dat přímo v terénu. Zařízení nabízí i odolnost na úrovni certifikace IP54, takže mu nevadí déšť ani občasné otřesy zapříčiněné pády z výšky až 1,2 metru. Ochranu hliníkového těla disku navíc obstarává oranžový pryžový protektor charakteristický pro celou řadu Rugged.

LaCie Rugged RAID Pro je odolné mobilní RAID úložiště

K disku Rugged RAID Pro značka LaCie nabízí službu Rescue Data Recovery – obnovu dat, která platí tři roky od nákupu, a je zdarma po celém světě. Služba se vztahuje na disky poškozené v důsledku přírodní katastrofy, mechanického nebo náhodného poškození. Služba obnovy dat má zhruba 90% úspěšnost a vykazuje více než 95% spokojenost zákazníků.

LaCie Rugged RAID Pro je dostupný s kapacitou 4 TB a na český a slovenský trh se dostane během července za cenu 9 490 Kč, resp. 339 EUR s DPH.

LaCie Rugged RAID Pro je odolné mobilní RAID úložiště LaCie Rugged RAID Pro je odolné mobilní RAID úložištěTagy: Rugged RAID Pro  LaCie  HDD  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
12.7.2018 17:03:53   80.82.70.xxx 00
A v čem že je to lepší, než řešení např. RaidSonic + 2xHDD/SSD? XD

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.