Počet platících uživatelů Apple Music se zvýšil na 45 milionů
autor: Mirek Kočí , publikováno 11.7.2018

Již více než tři roky uplynuly od chvíle, kdy společnost Apple spustila vlastní streamovací službu zvanou jednoduše Music, jejímž prostřednictvím nabízí lidem hudbu. Podle nejnovějších statistik se Music těší stále větší popularitě. Aktuálně službu celosvětově používá přes 45 milionů platících uživatelů. Zhruba dalších pět až deset milionů uživatelů pak zkouší její bezplatnou verzi.

Nejvíce uživatelů Apple Music pochází ze Spojených států amerických, kde si službu předplácí více než 20 milionů lidí. V drtivé většině přitom jde o majitele zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku.

Služba Music necílí pouze na zařízení s Apple. Kromě iPadů, Maců a iPhonů ji je možné používat také na počítačích s operačním systémem Windows prostřednictvím aplikace iTunes nebo mobilech a tabletech s Androidem. Služba je v rámci celé Evropy zpoplatněna následovně: studentský tarif měsíčně přijde na 69 korun, individuální tarif na 149 korun a za rodinný paušál každý měsíc zaplatíte 229 korun.

Ve Spojených státe, tedy ve své domovině, je Apple Music aktuálně nejpopulárnější streamovací službou, když zde dokonce předběhla i celosvětovou jedničku, kterou je švédské Spotify.

Počet platících uživatelů Apple Music se zvýšil na 45 milionů

ZdrojTagy: Apple  Apple Music  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.