Kaspersky Lab: Více než 50% smartphonů není chráněno heslem
autor: Martina Lipertová , publikováno 7.7.2018

Spousta lidí v současné době využívá mobilu či tabletu k tomu, aby měla přístup k online bankovnictví, e-mailům a sociálním sítím. Jen málokdo si však cenná data chrání tak, aby o ně nepřišel při ztrátě/krádeži telefonu, či při nějakém online útoku. Tato informace vyplynula z průzkumu Kaspersky Lab.

Kaspersky Lab: Více než 50% smartphonů není chráněno heslem

Průzkum ruské kybernetické bezpečnostní společnosti ukázal, že heslem si své mobilní zařízení chrání méně než 48% lidí a jen asi 14% lidí si ve snaze zabránit neoprávněnému přístupu zašifruje své soubory a složky.

Průzkum dále ukázal, že jen 41% majitelů chytrých mobilních telefonů a tabletů provádí zálohování dat a jen 22% ve svém mobilu využívá funkci proti krádeži (anti-theft). 

Je zřejmé, že pokud člověk o takové zařízení přijde, celý jeho obsah včetně hesel, fotografií nebo zpráv se může dostat do nepovolených rukou.

Nastavení hesla, použití bezpečnostního zařízení a ochrany proti krádeži nezabere zase tak dlouho, takže pokud sami zvyšujete nepříznivé výsledky statistiky výše, doporučuji vám to změnit. 

Zdroj: 1, 2


Tagy: mobil  bezpečnost  smartphone  heslo  útok  krádež  kaspersky lab  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.