iiyama vydává trojici monitorů série G-Master s AMD FreeSync
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 18.5.2018

Společně s odhalením nového loga série herních monitorů G-Master, které je inspirované vlajkou domovského japonského města z prefektury Nagano, odhalila společnost iiyama také trio nových monitorů této řady.

Dva z nich budou spadat pod označení Black Hawk a jeden do série Red Eagle. Jejich společným jmenovatelem je to, že všechny nabídnou podporu technologie AMD FreeSync a panel typu TN s LED podsvícením s minimálními rámečky ze tří stran. Společné jsou také technologie a funkce, jako je redukce modré složky světla, Black Tuner, či OverDriver, nebo předdefinované herními módy. Všechny tři monitory mají také výškové nastavení až o 13 cm a možnost otočení do polohy pivot, USB hub se dvěma porty USB 2.0, audio konektory a vestavěné 2W reproduktory.

iiyama vydává trojici monitorů série G-Master s AMD FreeSync iiyama vydává trojici monitorů série G-Master s AMD FreeSync

První dvojice monitorů značky Black Hawk GB2530HSU-B1 a GB2730HSU-B1 nabídne maximální obnovovací frekvenci 75 Hz a Full HD rozlišení. Liší se pak velikostí úhlopříčky 24,5" a 27", což je patrné i z označení. Dalším společným rysem je sada vstupů VGA, HDMI a DisplayPort. Na druhé straně vyšší 24,5" model série Red Eagle označený jako G-Master GB2560HSU-B1 nabídne lepší parametry.

iiyama vydává trojici monitorů série G-Master s AMD FreeSync

Sice využívá také panel typu TN s 1ms dobou odezvy a rozlišením Full HD, nicméně obnovovací frekvence zde dosahuje až na 144 Hz. Aby toho bylo docíleno, jsou využité jako vstupy pouze porty HDMI a DisplayPort. Cenovka tohoto modelu je pochopitelně vyšší. Ceny jednotlivých modelů se u nás pohybují okolo následujících částek:

  • G-Master Black Hawk GB2530HSU-B1 - 5 200 Kč
  • G-Master Black Hawk GB2730HSU-B1 - 6 700 Kč
  • G-Master Red Eagle GB2560HSU-B1 - 8 400 Kč

Zdroj: 1, 2Tagy: iiyama  G-Master  Black Hawk  Red Eagle  monitor  LCD  AMD  FreeSync  TN  GB2530HSU-B1  GB2730HSU-B1  GB2560HSU-B1  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.