4G Radio: Klasické rádio v moderním kabátu
autor: Ondřej Košťál , publikováno 20.4.2018

Jste fanoušky klasických rádií, ale zároveň vám nesedí žádná rozhlasová stanice a jejich reklamy? Nebo vám chybí v rádiu konektivita a další možnosti? 4G Radio od italského RadioNovelli má vše, na co si vzpomenete.

V Římě na novinářské konferenci konaní pod hlavičkou IFA je naplánovaných ještě mnoho prezentací. Teď však byla prezentována jedna zajímavá novinka. Staré rádio, které má všechny moderní funkce. Jmenuje se 4G Radio a pro samotné rádiové vysílání jsou zde 3 technologie – FM, DAB a internet. Vedle běžného vysílání je to právě možnost poslouchat internetové rádio díky LTE konektivitě. Stačí vložit nano SIM kartu a jste online. Nezapomnělo se ani na Bluetooth 4.1 a WiFi připojení. 

4G Radio: Klasické rádio v moderním kabátu

A nemusíte jen poslouchat rádio. Přední straně nad dvěma kvalitními reproduktory, najdeme 7palcový dotykový displej. Tím ovládáme systém rádia, který běží na běžném Androidu. Lze si tedy instalovat i další aplikace, jako třeba Spotify, přehrávat videa na YouTube nebo si přehrát film na DVD či audio z CD díky vestavěné optické mechanice. Rádio je také vybaveno dvojicí mikrofonů a webkamerou. Můžete tedy sdílet vaše letní pikniky s celým světem pomocí živého streamování.

4G Radio: Klasické rádio v moderním kabátu 

Komu by to bylo stále málo, jsou zde samozřejmě i USB vstupy, například pro flash disk. Ty jsou zde v počtu dvou kousků. V rádiu je také integrovaný software Gracenote MusicID, který je schopný rozpoznat právě přehrávanou skladu. Vystavený byl zatím jen prototyp přes to, že 4G Radio má jít 7. května na trh. Jeho cena? 1 000 Euro, 25 500 Kč. Jediné, co rádiu chybí, je vestavěná baterie.

Zdroj: vlastní, IFA GPC 2018, YouTube RadioNovelliTagy: 4G Radio  IFA GPC  RadioNovelli  radio  FM  DAB  IFA  GPC  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.