Polské SilentiumPC přichází s novou full-tower skříní Armis AR7
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 12.4.2018

S novým logem varšavského výrobce SilentiumPC přichází i nové produkty. Jednou z prvních novinek pod novým značením je model Armis AR7, který se může pochlubit velkým oknem do bočnice, RGB nasvícením (provedení TG RGB) a zejména pak bohatým vnitřním prostorem pro high-endové komponenty.

Co do vzhledu volí elegantnější pojetí, čemuž napovídá už čelní panel připomínající broušený hliník. Ten je pouze na okrajích narušen perforací pro vhánění vzduchu do skříně. Další zajímavostí čela je možnost přehození I/O panelu zahrnujícího dva porty USB 3.0, dva audio jacky a regulaci ventilátorů a podsvícení z vrchní do spodní části čelního panelu. Nechybí ani dvě záslepky přes 5,25" pozice. 

Polské SilentiumPC přichází s novou full-tower skříní Armis AR7

Velký důraz je kladený na prvky chlazení. Už v základu je tak skříň vybavená třemi ventilátory o průměru 120 mm (dva za čelem a dva na zadním panelu) a četnými prachovými filtry. Ty lze ovšem nahradit také 140mm alternativou. Celkem ale lze do skříně uložit až sedm ventilátorů s tímto průměrem, popřípadě radiátorem s délkou až 360 za čelem a pod vrchním panelem. Jak už bývá u moderních skříní zvykem, je i zde vnitřní prostor rozdělený na dvě oddělené komory.

Polské SilentiumPC přichází s novou full-tower skříní Armis AR7

Ta spodní ukrývá napájecí zdroj a dvě 3,5" pozice pro disky. Pro disky je ale připraven i další prostor a to na držáku základní desky. Celkem tak lze do skříně umístit až sedm disků společně se dvěma 5,25" zařízeními. Limitem pro chladič procesoru je výška 180 mm a pro grafickou kartu délka 420 mm. Na své si tak přijdou i skutečně nároční uživatelé. Mezi podporovanými základními deskami najdeme formáty mini-ITX, micro-ATX a ATX. 

Polské SilentiumPC přichází s novou full-tower skříní Armis AR7

Velké okno do bočnice z tónovaného tvrzeného skla je nasvíceno pomocí dvou LED pásků s možností nastavení barvy podsvícení. To ale platí pro model AR7 TG RGB. Právě vylepšený model TG RGB umožňuje také vertikální montáž grafické karty. Na druhé straně je model AR7 (bez TG RGB) vybavený speciálním tlačítkem "blackout", které umí vypnout HDD a LED napájení, což je užitečné například při simulacích či renderování přes noc. 

Polské SilentiumPC přichází s novou full-tower skříní Armis AR7

Obě provedení skříně mají být dostupná od poloviny tohoto měsíce. za 69, resp. 89 euro včetně daně. Za variantu bez RGB tak u nás zaplatíme zhruba 1 750 Kč, zatímco za model TG RGB dáme zhruba 2 250 Kč. 

Zdroj: 1, 2Tagy: SilentiumPC  Armis  AR 7  AR7 TG RGB  PC skříň  case  full-tower  ATX  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.