Acer představuje nové Chromeboxy s procesory Intel 8. generace
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 22.3.2018

Poměrně nečekanou kombinaci výkonného procesoru a operačního systému Chrome OS v kompaktním počítači představila nyní společnost Acer.

Nové modely Chromebox CXI3 se totiž mohou pyšnit výkonnými procesory Intel osmé generace, které jsou uloženy do drobného těla o rozměrech 148,5 × 151 × 40 mm. Na výběr budeme mít ze čtyř procesorů rodiny Coffee Lake. Konkrétně z Core i7-8550U, Core i5-8250U a Core i3-7130U, ale také s modelů Celeron 3965U a 3865U.  Procesorům pak může sekundovat 4, 8, popřípadě i 16 GB operačních pamětí ve slotech SO-DIMM. 

Acer představuje nové Chromeboxy s procesory Intel 8. generace

Všechny modely mohou být vybavené SSD do slotu M.2 s kapacitou 32, nebo 64 GB. Vyjma toho se dočkáme bohaté sady konektorů, mezi nimiž najdeme gigabitových ethernetový port, jedno USB typu C, dvojici USB 3.1 (typ A) a tři další na zadním panelu (u vyšších verzí), výstup HDMI a čtečku paměťových karet Micro SD společně s audio jackem na čelním panelu. Bluetooth 4.2 LE a Wi-Fi 802.11ac zajišťuje bezdrátové připojení. Na uchycení na zeď dostaneme společně s PC také VESA adaptér.

Acer představuje nové Chromeboxy s procesory Intel 8. generace

Ceny jednotlivých modelů se budou pochopitelně lišit v závislosti na výbavě. Jistě se ale schodneme na tom, že takto výkonné procesory mírně postrádají smysl u zařízení s poměrně nenáročným Chrome OS sloužícím zejména k surfování na internetu. Tomu pak pochopitelně odpovídá i přemrštěná cenovka, která se má pohybovat zhruba od 400 až přes 1000 euro. U nás tak zařízení mohou být k dostání cca od 10 000 Kč až do 28 000 Kč. 

Zdroj: Hardware.infoTagy: Acer  Chromebox  CXI3  mini-PC  Chrome OS  Intel  Core i7  Coffee Lake  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.