Apple vydává iOS 11.2.6. Opravuje kritickou chybu
autor: Mirek Kočí , publikováno 20.2.2018

Před týdnem byla objevena nová nepříjemná chyba v operačním systému iOS, který využívají chytré telefony iPhone společnosti Apple. Stačilo na jablečné smartphony poslat zprávu s jedním speciálním znakem a ta přístroj zcela vyřadila z provozu. Výrobce proto nyní přispěchal se softwarovou záplatou.

Chyba se týkala poslední verze operačního systému iOS s pořadovým číslem 11. Pokud uživateli na telefon přišla zpráva obsahující znak z indického nářečí Telugu, celý systém se zhroutil. Roli přitom nehrálo, zda se jednalo o SMS nebo zda byl text zaslán prostřednictvím různých messengerů nebo e-mailu.

V noci na dnešek proto Apple urychleně vydal operační systém 11.2.6, který kritickou chybu opravuje. Update je dostupný klasicky přes položku „Aktualizace systému“, která je umístěna v Nastavení. Velikost záplaty je pouze několik megabajtů.

Před několika hodinami došlo také k vydání záplat dalších operačních systémů Applu. Konkrétně jsou dostupné nové verze watchOS (4.2.3), tvOS (11.2.6) a macOS High Sierra (10.13.3).

Apple vydává iOS 11.2.6. Opravuje kritickou chybu

ZdrojTagy: iPhone  iOS  iOS 11.2.6  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.