Samsung představuje aplikaci SeeColors pro televizory QLED
autor: Mirek Kočí , publikováno 15.2.2018

Aplikace SeeColors pomáhá lidem, kteří trpí barvoslepostí, stanovit míru poruchy jejich barevného vidění. Šetrně přizpůsobí nastavení barev na obrazovce tak, aby si diváci s poruchou barevného vidění mohli naplno užít ty správné barvy.

Po celém světě trpí poruchou barevného vidění téměř 300 milionů lidí, což je asi 8 % mužů a až 1 % žen, jak uvádějí výsledky reprezentativního šetření provedeného v Evropě a Severní Americe. Většina lidí však o své poruše a jejím dopadu na kvalitu života neví.

Uživatelé mohou prostřednictvím aplikace SeeColors na televizoru zjistit, jakým typem poruchy barevného vidění trpí a do jaké míry, a na základě výsledků diagnózy obrazovku svého televizoru QLED přenastavit.

Samsung vsadil v případě SeeColors na takzvaný Colorlite test, který k diagnostice míry barvosleposti využívá koncepci barevných filtrů a matematické modelování. Aplikace je zdarma ke stažení z úložiště aplikací pro chytré televizory. Uživatelé ji však mohou také stáhnout prostřednictvím Google Play a Galaxy App Store do svých chytrých telefonů Galaxy S6, S6 edge, S6 edge+, S7, S7 edge a S8. Jakmile připojí svůj chytrý telefon Galaxy ke QLED TV, televizor na základě stanovené diagnózy uživatele automaticky upraví nastavení barev.

Stahujte: SeeColors pro Android

Aplikace SeeColors byla vytvořena ve spolupráci s maďarskou společností Colorlite, která využívá certifikované technologie podložené 20 lety vědeckého výzkumu čoček, které lidem pomáhají řešit problémy s barvoslepostí.Tagy: SeeColors  Samsung  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.