Evropské úřady přezkoumají plán Applu koupit aplikaci Shazam
autor: Mirek Kočí , publikováno 7.2.2018

Apple v polovině prosince oznámil, že se dohodl na převzetí společnosti Shazam. Podle spekulací zahraničních médií výrobce iPhonů za službu pro rozpoznávání hudby zaplatí kolem 400 milionů dolarů. Obchod se však nyní zkomplikoval. Záměry amerického počítačového gigantu totiž nyní bude přezkoumávat Evropská komise (EK).

Na EK se údajně obrátilo několik zemí s obavami, že by akvizice mohla mít negativní dopad na hospodářskou soutěž v Evropském hospodářském prostoru. Pokud by se komise k tomuto názoru přiklonila, mohlo by to celý obchod zhatit.

Shazam dovoluje identifikovat muziku ve vašem okolí jediným dotykem. Jakmile chcete zjistit, co právě hraje, otevřete aplikaci a stisknete tlačítko pro snímání. Shazam hrající písničku najde ve své databázi a prozradí vám, jak se jmenuje, od jakého interpreta pochází, z jakého alba je a ještě několik dalších informací.

Apple nákupem společnosti Shazam získá několik unikátních technologií, které časem integruje do svých operačních systémů. Koneckonců už dnes je Shazam součástí aplikace Apple Music i hlasového asistenta Siri.

Evropské úřady přezkoumají plán Applu koupit aplikaci Shazam

ZdrojTagy: Apple  Shazam  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
8.2.2018 13:51:28   88.102.28.xxx 31
app používám, takže nadšenej nejsem, podle mě verzi pro droid časem zaříznou..

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.