Star Wars: Jedi Challenges od Lenova z vás udělá rytíře Jedi [IFA]
autor: Ondřej Košťál , publikováno 1.9.2017

Lenovo si na včerejší tiskové konference připravila opravdovou lahůdku pro fanoušky Hvězdných válek. Díky celému setu z vás udělá rytíře Jedi se světelným mečem v ruce, se kterým se můžete postavit třeba proti Darth Vaderovi.

Stát se rytířem Jedi a bojovat proti temné straně síly, to byl a je asi sen mnohých fanoušků filmové ságy Star Wars. Už při vydání prvního filmu se svět do Star Wars dočista zbláznil. Od té se čistě z počítačového a herního směru objevilo mnoho her. Od hracích automatů, kde jste pomocí joysticku šermovali světelným mečem, přes pinball až po hry na počítač a mobilní zařízení, ať už střílečky či strategie. Nyní vznikla spolupráce mezi společnostmi Disney (která koupila LucasFilm a značku Star Wars od George Lucase) a Lenovo, jejímž výsledkem je Star Wars: Jedi Challenge.

Star Wars: Jedi Challenges od Lenova z vás udělá rytíře Jedi [IFA] 

Lenovo představilo set skládající se z AR headsetu Mirage, ovladače ve stylu světelného meče a sledovacího zařízení. Náhlavní souprava pro rozšířenou realitu (AR, Augmented Reality) má jen základní výbavu jako je Bluetooth konektivita, pár tlačítek a dvojici širokoúhlých kamer sledující zaznamenávající pohyb. Dovnitř se vloží telefon, jehož displej se používá k zobrazení rozšířené reality a pomocí polopropustných zrcadel se obraz přenáší před vaše oči. Druhou sžoučástí je ovladač ve stylu světelného meče, který je nabíjený AA bateriemi a sledovací zařízení, taktéž nabíjené pomocí AA baterií.

Star Wars: Jedi Challenges od Lenova z vás udělá rytíře Jedi [IFA] Star Wars: Jedi Challenges od Lenova z vás udělá rytíře Jedi [IFA]

Do telefonu už stačí jen stáhnout aplikaci a můžete si dát souboj proti Darth Vaderovi se světelnými meči, hološachy nebo rozkazovat jednotkám při pozemních bitvách. Jak vše probíhá, můžete vidět na videu níže. 

Všechno krásně vypadá a skvěle funguje, jak jsme mohli včera večer sami přesvědčit na tiskové konferenci. Jediným problémem může být kvalita a velikost displeje telefonu, který se musí vložit dovnitř. Prozatím jsou na webových stránkách v podporovaných zařízeních jen iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S7 edge, Samsung Galaxy S7, Google Pixel XL, Google Pixel, Moto Z.

Největší překážkou pro fanoušky je pravděpodobně cena. Ta je v Německu stanovena na celých 299 Euro, což vychází asi na 8 tisíc korun za jednoúčelový set pro jednu hru. Ale třeba se může hra postupně rozšiřovat. Kdo ví.Tagy: IFA  Lenovo  Star Wars  Mirage AR  rozšířená realita  augmented reality  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.