Dell vstoupí na trh rozšířené reality s vlastním Windows AR headsetem
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 29.8.2017

Společnost Dell bude jednou z mála firem, která nabídne zařízení pro rozšířenou realitu, neboli AR. Hodlá totiž uvést na trh vlastní headset pro platformu Windows Mixed Reality, který se bude jmenovat Visor. 

Dell tak následuje třeba značku Acer, která svůj AR headset začala prodávat na Microsoft Store již před několika týdny. Visor od Dell hledí nejen na funkčnost a pohodlí uživatele, ale také na vzhled, který je skutečně elegantní. Headset má dobře polstrovanou čelenku i okolí displejů a šikovný držák pro vyvedení kabelů na zadní stranu hlavy. 

Dell vstoupí na trh rozšířené reality s vlastním Windows AR headsetem

Samotný kryt displejů je výklopný a snadno tak můžete opustit prostředí rozšířené reality. Samotné displeje jsou pochopitelně dva, oba s rozlišením 1440 × 1440 pixelů. To znamená vyšší rozlišení než třeba v případě VR headsetů HTC Vive či Oculus Rift.

Na trh se má Dell Visor dostat až 17. října, nicméně už od příštího měsíce ho bude možné předběžně objednávat. Cenovku výrobce stanovil na 400 dolarů (8 700 Kč bez DPH), což je o 100 dolarů více než u produktu Acer. 

Zdroj: NextPowerUpTagy: Dell  Visor  AR  headset  Microsoft  Mixed Reality  rozšířená realita  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
30.8.2017 16:53:41   86.49.24.xxx 00
No nevim, co Dell vlastne sam vyviji casy pro notebooky, servery a workstation a pak snad jeste monitory a nejaky dock station.. Snad jen ty monitory k tomu maj blizko a ani tam panely samy nedelaj.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.